Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Gyenge számítógépre milyen...

Gyenge számítógépre milyen operációs rendszer a legjobb? 32 vagy 64 bites?

Figyelt kérdés

A számítógépem tulajdonságai:


Operációs rendszer: Windows 8 Pro 64-bit

Processzor: AMD Athlon II X2 215 (2CPUs), ~2.7GHz

Memória: 2048 RAM

DirectX: 11

Videó kártya: ATI Radeon HD 5400 Series


Lassan 3 éve használok már 64 bites Windows 8.1-et,és akiknek megmutatom a gépem tulajdonságait mind hülyének néznek,mert hogy erre a gépre nem való Win. 8,főleg nem 64 bites.Kaptam egy ajánlatot,miszerint legcélszerűbb lenne 32 bites Windows 7-et használnom,ti mennyire értetek ezzel egyet?

Azt nem tudom megmondani hogy konkrétan mire használom a masinát,mert van hogy internetezek,filmezek,játszok,képet szerkesztek,szóval ezekre mind megfelelő a Win. 7 32 bites változata?

Vagy ti mit ajánlanátok?Ha esetleg van időtök,kérlek írjátok le hogy mi lenne a legjobb,amivel elfogadhatóan (nem kell szuperül) futnának az alacsony gépígényű játékok,böngészők,bénább képszerkesztő programok,tehát melyik operációs rendszer hány bites verziója használná ki legkevésbé a memóriát a gépemen.



2017. szept. 17. 08:45
 1/4 anonim ***** válasza:
21%

"Kaptam egy ajánlatot,miszerint legcélszerűbb lenne 32 bites Windows 7-et használnom,ti mennyire értetek ezzel egyet?"


-Teljes mértékben, nem is tudom, hogy lehet valakinek ennyi esze, hogy 2GB RAM-ra 64bit-s rendszert rak.

Még az XP hasítana rajta, aki meg azt mondja hogy nincs támogatás az nem tudja mit beszél.

Ha driverek vannak XP-hez (alaplap VGA, stb) akkor mehet rá, ha nincs akkor win 7 32bit.

Most látom a VGA-d ahhoz van XP driver szóval mehet rá XP.

De ha ragaszkodsz akkor win 7, de az több RAM-t eszik 32bit alatt is.

Ha meg nem nagyon játszol akkor linux (32 bit).

2017. szept. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Maradhat a 64bites, nem leszel hátrányban. Szerintem a driverek is jobban érzik magukat 64biten. Win7 visszalépés lenne. Több memóriát eszik, rosszabb is a memóriakezelése.

[link]


[link]

2017. szept. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 lali51 ***** válasza:
100%
Vegyél bele még 2Gb ramot és jó.
2017. szept. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az utolsó írja. Kéne még egy kis RAM. A 64 bites 2 GB RAM mellé egy kicsit sok, mert a 64 bites oprendszer eleve nagyobb RAM-ot kíván, mint a 32-es, de ahelyett, hogy 32 bitest telepítenél jobban járnál még 2 GB RAM-al...
2017. szept. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!