Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen informatikus legyek én?

Milyen informatikus legyek én?

Figyelt kérdés

10.es fiú vagyok, anyum pedig arra gondolt, hogy mivel már nagyon kis korom óta folyton a gépen lógok (akkor persze még kizárólag játszottam csak rajta), legyek informatikus. Egész jó ötletnek találtam mert hatalmas kereslet van, remek fizetéssel, és az azelőtti kitervelt munkám (sportkommentátor), rá kellett jönnöm hogy hihetetlenül kevés esély lenne rá.

Viszont nem pontosan tudom, milyen fajta informatikusok léteznek. ilyet-olyat hallottam már, de pontosan érdekelne melyik mit csinál, és milyen tantárgy jön hozzá jól, illetve nagyon fontos!


Szükséges tantárgyakból:

- angol nyelvből jó vagyok (középszintet már 2-3 éve elértem, felsőfokú nyelvvizsgát nem tudom le tudnám- e tenni mivel nem próbáltam még..:D),

- informatika(nem infós suliba járok szóval sajnos ez nem olyan komoly szint egyelőre... de amiket mi tanulunk, azokból perfect, kitűnő

- németből egyelőre alapfok körül lehetek, de ebből muszáj lesz megtanulnom nagyon jól mert Ausztriába tervezek menni

- matekhoz alapból jó agyam van, de a mostani tanárom sajnos enyhén szólva is egy b**ös gyökér, aki olyan szinten rosszul tanít hogy az hihetetlen.. szóval múlt évben 4-es lettem belőle, azelőtt majdnem mindig 5-ös

- és hát fizika.. ugyanaz a tanár mint matekból+a fizika alapból sem érdekel = lehetőleg ne kelljen ez a szakmámhoz..:D általánosban, viszonylag értelmes tanárral mindig is 5ös voltam belőle, de ezzel...😅


Talán minden lényeges információt leírtam, előre köszi a válaszokat és a segítségeteket!!



2017. szept. 20. 00:01
1 2
 1/11 Ten Cash kapitánya válasza:
62%

Fizika nem kell hozzá, de jól jöhet, például hardveres irány esetén.


Német se kell, de német nyelvterületen jól jön :). Viszont angollal kezdetben ott is elboldogulsz, a helyi nyelvjárás amúgy is megnehezítheti eleinte a társalgást németül, szóval majd idővel belejössz, ha szükséges lesz. Egyelőre hanyagolhatod.


Az angol alapkövetelmény, minden szempontból. A nyelvvizsga nem számít, a beszédértés és a beszéd viszont munka esetén nagyon is kellhet.


Matek kellhet, de ha jó vagy belőle, akkor nem lesz gondod, rossz tanár esetén se. Tehát ne aggódj :).


Az "informatika" ma már nagyon szerteágazó, sokféle munkát találhatsz. Programozni mindenképpen tanulj meg, jól jön egészen más területeken is. Ha kifejezetten szoftverfejlesztő lennél, akkor indulásnak a Python nyelv megismerését javaslom. Hivatásszerű használatra ma Magyarországon leginkább Java vagy C# jöhet jól neked, de ezek ráérnek a Python után.


Hobbiszinten is érdemes verziókezelőt használni, a Gitet vagy a Mercurialt javaslom, angolul találsz hozzájuk ingyenes könyvet is. Regisztrálj a github.com-on, és használd is a szolgáltatásait, ismerd meg jól.


Ismerj meg egy adatbáziskezelőt is, ma Magyarországon leginkább a MySQL-t használják. Könyvet magyarul is találsz Pythonhoz és MySQL-hez, Javához és C#-hoz még többet. Angolul bőséges a könyvkínálat, frissebb és jobb könyvekből, mint magyarul.


Python+Git+MySQL megtanulása után akár dolgozhatsz is, akár otthonról, esténként és hétvégeken is. Bekapcsolódhatsz nyílt forrású fejlesztésekbe, például a GitHubon keresztül. De már pénzt is kereshetsz, távmunkában.


Kerüld el a PHP és a JavaScript nyelvet. Utóbbira ennek ellenére szükséged lehet, de csak böngészőben futó programkódok fejlesztéséhez.

2017. szept. 20. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

1-esnek igaza van, de az informatikus nem feltétlenül csak programozó (igaz, munkájának nagy része valószínűleg még így is programozásból áll)


hogy csak egy példát említsek:

machine learning, data sciennce, big data -> ezeknél inkább matek kell, a programozás kisebb százalékban van jelen, mint pl. egy alkalmazás fejlesztőnél

2017. szept. 20. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

#1.

Én is 10-esikes vagyok, infó szakközépbe járok, de viszont nem tanulunk python-t. Azt el tudnád mondani nagyvonalakban, mire is jó? Mert nekem csak a metin jut eszembe a python-ról. :D

2017. szept. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Programozói szakon erős a matek. A középiskolai informatika abból hasznos, hogy felhasználóként jobban megismered a gépet. Programozni egészen más.

Angolból majd tegyél nyelvvizsgát, szintfelmérés céljából. Ha Ausztriába mész, akkor fontos a német is, nyelvterületen nehezen illeszkedsz be csak az angollal.

2017. szept. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Hominida ***** válasza:
42%

"anyum pedig arra gondolt, hogy mivel már nagyon kis korom óta folyton a gépen lógok (akkor persze még kizárólag játszottam csak rajta), legyek informatikus."


Hát, én nagyon szeretek sütit enni, ennek ellenére elég béna cukrász lett volna belőlem.

2017. szept. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Ten Cash kapitánya válasza:

#2: "machine learning, data sciennce, big data -> ezeknél inkább matek kell, a programozás kisebb százalékban van jelen, mint pl. egy alkalmazás fejlesztőnél"

Pontosan. De ahogy te is írod, a programozás is jelen van. És anélkül ezeken a részterületeken sem lehet dolgozni. Első lépés tehát a programozás. És a szükséges matekot megtanulhatja hozzá, utólag is, amire képes lesz, mert jó a matematikai érzéke.


Egyes részterületeken kifejezetten kell az erős matematikai tudás. Ott viszont inkább matematikusokra van szükség, akik mellesleg megtanulnak programozni, vagy egy csapatban programozók is dolgoznak mellettük. Kérdező nem ilyen terület iránt érdeklődik jelenleg.


Hardveres területen is jól jön a programozni tudás. Adatközpontban és rendszergazdáknak is kell programoznia, például Pythonban :). Beágyazott rendszerekhez is kell, de ha mondjuk az Intelnél processzortervezéssel foglalkozik majd a kérdező, akkor igazán jól kell tudnia programozni. Kérdező nem ilyen területek iránt érdeklődik jelenleg, mert szeretne jól keresni, Ausztriánál nem távolabb.


#3: a Python szinte mindenre jó. Bővebben: www.python.org/about/ . De nem ezért ajánlom, hanem mert elég jó alapokat ad a továbblépéshez, és könnyen megtanulhatók az alapjai.


Nem tökéletes, elsősorban a viszonylagos lassúsága miatt, de a rendszerprogramokat kivéve arra is vannak megoldások. Ezzel a problémával akkor érdemes foglalkozni, ha valaki egy fontos szoftvert Pythonban akar megírni, ez viszont távol esik a témánktól. A rendszerprogramozás kimondottan távol esik tőle, kezdők ne azzal foglalkozzanak.


#4: programozói szakon valóban erős a matek, de pontosan tudom, hogy a középiskolai matematika keveset segít abban, ha mondjuk az ELTE-n programozónak tanul valaki. Szorgalommal, igyekezettel simán behozható a korábbi hiányokból eredő hátrány. A felvételin lehet csak gond, de arra nem tudok tippet adni. Középiskolát váltson a kérdező? Ha nem sikerül a felvételije, akkor egy évet rászánhat arra, hogy kifejezetten matekból erősödjön, csakis a felvételire összpontosítva, és egy évvel később magasan átugorhatja a lécet. A matek felvételire készülve úgyis át kell majd gondolnia, mennyire jó vagy gyenge matekból, és mit tud tenni az esetleges hátrány behozására.


Mindezeknél sokkal fontosabbak a jó alapok: minél jobb angol nyelvtudás, egy jó alapokat nyújtó nyelv (Python), a verziókezelő vérbe ivódott használata (Git, GitHub), és az adatbáziskezelés alapjainak megismerése (MySQL helyett még jobb lenne a PostgreSQL, de sokkal kevesebben használják Magyarországon). Python tanulásához kiváló fejlesztői környezetet nyújt az ingyenes Wing IDE 101 wingware.com/downloads/wingide-101 , még debugger is van benne. Git kezeléséhez jól jön a GitKraken. MySQL kezeléséhez a phpMyAdmin, a futtatásához pedig az Nginxet ajánlom. Indulásnál gyors sikerélményt kínál a web2py webes keretrendszer. Az összes általam ajánlott fejlesztőeszköz ingyenes, Google révén azonnal megtalálható, angol nyelvű leírások és könyvek a kezelésükhöz szintén. Angol nélkül nem érdemes elindulni, és az angol más munkahelyeken is jól jön. Tehát a sorrend: angol -> Python -> Git -> MySQL -> ....

2017. szept. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6-os

"Kérdező nem ilyen terület iránt érdeklődik jelenleg."


A kérdező SEHOL nem írta, hogy milyen terület iránt érdeklődik, éppen ellenkezőleg... A kérdése így szól: "Milyen informatikus legyek én?"

Az általam felvázolt is egy lehetőség, azért írtam, hogy tisztában legyen azzal, hogy informatikán belül sem mindenhez kell extrém programozói tudás...

Remélem így már világos!

2017. szept. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :D


#5-ös köszi a jó sztorit, bár megvallom őszintén nem igazán érdekelt :))

2017. szept. 21. 14:50
 9/11 anonim válasza:
Az #5-ös válaszoló csak arra utalt, hogy a folyamatosan gépen lógás nem lesz elég a későbbiekben semmire. Persze, lehetett volna szebben, de igaza van. Ha ezen a területen helyezkednél el, felejtsd el a játékokat egy időre:D
2017. szept. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tudom mire célzott, de attól hogy szeretem a játékokat, nem következtettem arra hogy jó informatikus lesz belőlem, egyszerűen csak beírtam a sztoriba :) viszont attól hogy szeretem a játékokat még miért ne lehetnék informatikus?!:DD amúgy se szoktam már játszani csak nagy ritkán ha időm engedi 😌
2017. szept. 24. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!