Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számítógép duplán indul, miért?

Számítógép duplán indul, miért?

Figyelt kérdés

Adott egy Windows 7 Home premium 64 Bites rendszerű gép

Intel core i3 7100 processzorra, 8 Gb DDR4 rammal, Gt1030 Videokártyával, 2 hónapos gép kb. A jelenség a következő.:

Kikapcsolom a számitógépet, főkapcsolot is hátul, majd később mikor kapcsolom vissza főkapcsolóót azonnal indul a gép majd 5-6 másodpercmulva leáll majd akár egy gombot megnyomok már indul és jó lesz. Ha viszont kikapcsolásnál nem kapcsolom ki a főkapcsolót akkor a következő indulásnál már elsőre indul. Na de napközbe nem szeretem ugy hagyni mivel minden gombnyomásra elindul vagy az egér mozgásra... ezért kapcsolom ki mindig a főkapcsolót. Erre valami megoldás? Ez nem normális jelenség, mert előző gépemen nem volt ilyen "dupla indulás"



2017. szept. 21. 00:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mivel áramtalanítod a gépet, amikor a táp visszajön,

alaplap lefuttat egy diagnosztikát. Ez azért, mert

általában az asztali gépeket nem szokás áramtalanítani,

simán "áramszünetnek" nézi.

Teljesen normális bármelyik alaplapnál.


Azért az érdekes, hogyha "leállítással" állítod le a

windowst, hogy egérre/billentyűzetre azonnal életre

kel. Biosba kapcsold ki az automatikus ébresztéseket,

és akkor nem lesz ilyen probléma.

2017. szept. 21. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor csak nem ismertem ezt a funkciót mert régebbi alaplapom volt azon nem volt ilyen. Igen leállítással szoktam leállítani és tényleg életre kell egy kis mozgásra is, de megnézem akkor a Biosba :)
2017. szept. 22. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!