Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » (Sürgős) Elrontottam a Windows...

(Sürgős) Elrontottam a Windows 10 Enterprise-om, egy (szerintem hamisított) windows 10 pro-ra, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Na szóval ez az egyész úgy kezdődött hogy már túl sok program volt a számítógépemen annak ellenére hogy mindig, figyelmesen törlöm a felesleget saját kézből (nem Ccleaner segítségével) és kipattant a gondoltam a fejemből, hogy telepítsem újra a windowst, nem vagyok nagyon jártas-e témában, sajnos önfejű voltam. Interneten találtam egy Windows 10 ISO file-t, gondoltam ha már ilyen szerencsés vagyok letöltöm, csináltam hozzá tepelítési adathordozót, mert azom nem volt ahogy termékkulcsom sem, mert egy informatikus, boltos ismerősömmel rakattam össze. Minden ment ahogy mennie kellett, és elhittem hogy jó lesz minden (ezeket eddig 2 nap volt megcsinálni hisz internetről kerestem tippeket hogy mit csináljak) na és mire betölt a Windows, felmerülnek a problémák. Az első tüske ami a szemem szúrta az az volt hogy csak 1280x720-as felbontás volt a max, de azelőtt 1980x1020-ast használtam. A Windowst logikusan aktiválni sem tudtam, mert azelőtt egy programmal akartam kideríteni a Termékkulcsom, ami sikerült is, de nem fogadta el a kulcsot. A 3. Legnagyobb pedig az volt hogy semmit, ismétlem semmit nem akart installálnk, mert a ,,Windows defender application control letiltotta ezt az alkalmazást’’

Még a legegyszerűbb Google Chrome-t se akarta. Arról ne is beszéljünk hogy néha feketén villogott a képernyő. Tudnátok nekem segíteni valahogy légyszíves?

1. Ez egy hamis verzió lenne?

2. Ha igen akkor mit tegyek?

3. Ha nem, akkor a felbontást hogy javítsam meg?

4. Ha nem, akkor hogy aktiváljam a Windowst? Néztem egyet hogy megveszem a Windows 10 pro 64 bites verzióját, de 44 ezer forint fele van, és nem igazán szeretnék költekezni.

5. Ha nem, akkor mit tegyek hogy az alkalmazásokat instalállja, és használjam mit régen?

És még egy rizikós kérdés... ezt hogy mondjam el akár a szüleimnek? Mondták hogy ez egy komolyabb dolog... mondták hogy me rontsam el, de hát megpróbáltam.

Viszonylag jó kérdést tettem fel, jó válaszokat is szeretnék kapni, nagyon értékelném a segítő jó válaszokat, hisz vészhelyzetben vagyok.

Válaszokat előre is köszönöm! 14/F



2017. nov. 21. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:

A felbontást a vga driver felrakásával orvosolhatod.

Az aktiválásra vonatkozóan vannak bevált módszerek, de azt tiltja az oldal szabályzata. (mintha érdekelne) :D

2017. nov. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1 nem hiszem hogy hamis verzió max az enterprise termékkulcsa nem jó a pro-hoz. A W10 a Microsoft szerverén tárolja a termékkulcsot a gépünk hardverösszetevői alapján.Újratelepítésnél nem kell aktiválni ha már volt legálisan a gépünkön, megtörténik automatikusan.Esetedben egy enterprise aktiválná magát.

2 A netiket nem engedi de léteznek aktivátorok amivel megoldható.

3 A felbontásod video driver hiánya miatt van telepítsd a gyártó oldaláról a megfelelőt.

4 KMS.

5 A Windows defender application control tudtommal az enterprise kiadásánál van és házirend szabálybeállításokkal müködik, a többiek megcáfolnak ha nem, ennek beállításaival nem tudok segíteni.

2017. nov. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Ne haragudjatok hogy nem válaszoltam de nem nagyon tudtam bejelentkezni egy ideig, ment a zöld kéz! Azóta vettem egy 1050 ti-t és rárakattam az igazi windows10-et és kms-el aktiválták nekem! Mégegyszer köszönöm!
2017. nov. 28. 17:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Az igazi win10 elérhető a Microsoft honlapján díjmentesen a KMS meg nem legális azaz még mindig nincs jogtiszta win 10-ed. Jogtiszta win10 még elérhető idén Dec.31-ig ingyen.
2017. nov. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tudsz küldeni egy linket kérlek?
2017. nov. 30. 19:00
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, probléma megoldódott! :)
2017. dec. 1. 13:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi indokolja az Enterprise verziót?

Meg a Pro-t is akár...?

Otthonra bőven elég a Home is, amit ha megveszel is olcsóbb, kb 15.000,- Ft

Ráadásul szerintem az iskoládon keresztül Student verzió ingyen is lehet legális. Utána kéne kérdezni, azt nem tudom biztosan.

2017. dec. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kms - ben van vírus, de le lehet törölni Sec-Quad.dll, vagy Seq-Quad.dll a system 32 mappában.
2018. dec. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!