Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A fájl és a szöveg másolása...

A fájl és a szöveg másolása miért nem egymástól függetlenül működik?

Figyelt kérdés
Ha például másolok egy fájlt, és utána másolok egy szöveget, akkor a fájlt már nem tudom beilleszteni, mert a szöveg (szerintem feleslegesen) felülírja. Szöveget úgyse lehet beilleszteni fájlok helyére, és fájlt sem lehet beilleszteni szövegbe, tehát nem értem miért van egyként kezelve a kettő. Szerintem logikusabb lenne, ha külön vágólap lenne a szövegnek és külön a fájlnak (és akár a bitképnek) és akkor egymástól függetlenül lehetne másolgatni a különböző típusú dolgokat.
2017. dec. 13. 21:39
 1/3 tabaki ***** válasza:
Mint a Google-keresésből már értesültél róla, vannak ilyen programok, és már itt is megpengette a témát egy-két kérdés. Tehát nyilván az érdekel, hogy miért ez az alap, de csak tippelni tudok. Valószínűleg így a legegyszerűbb, az esetek döntő többségében ez is elég, és történeti okai is vannak még abból az időből, amikor ennyinek is örülni kellett. Egyébként meg a felhasználók készségszinten megszokták, és ami jól bevált, nincs értelme habókra megváltoztatni (emlékezz csak a Start gomb miatti felhördülésre). Akinek extra kell, keressen extrát, nem áll az útjába senki.
2017. dec. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tabaki ***** válasza:

Esetleg ezt sem volna haszontalan elolvasnod:

[link]

2017. dec. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az egyszerűség kedvéért.


A Windows abban az időben, amikor az emberek többsége még csak filmen látott számítógépet, a nép körében azzal lett sikeres, hogy a napi feladatokat viszonylag egyszerűen tudták megoldani vele (persze, annak is igen nagy szerepe volt a népszerűségben, hogy a DOS előtt már kipárnázta számára az utat).

A Windowsban, pontosabban a Windowsnak azon a felületén, amivel a felhasználó találkozik, minden igen egyszerűen van megoldva, még manapság is, pedig most már ott tartunk, hogy nyugodtan lehet kicsit powerfullabb az egész. (Ez már alakulófélben van, lásd a multi desktop megjelenése.) Vesd össze a Linux grafikus felületeivel, amelyben nem érződik ennyire az egyszerűségre való törekvés: multi desktop, multi clipboard plugin minden komolyabb DE-ben alapból, több panel, panel appletek.

Az átlagfelhasználónak ez így pont jó.

2017. dec. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!