Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Új alaplap beszerelése esetén,...

Új alaplap beszerelése esetén, kell esetleg beállítani vmit a biosba?

Figyelt kérdés

Ma hozták meg az új alaplapot és hát nem tudom hogy beszereljem-e. Nem azt mondom, hogy nem tudom, de ha még be is kell állítani valamit a biosba, amihez én mukkot se értek akkor inkább a nehezebb munkát is rábízom egy erre szakosodottra.


Mellesleg nehéz a biost kezelni és beállítani ott a szükséges dolgokat, vagy egy amatőrnek is menne, mint én?

Esetleg aki ismer egy jó turorialt az elküldhetné!



2018. jan. 9. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmit nem kell. Berakod az alaplapot, berakod a procit, a ramokat, a vga-t, bedugod a kábelokat és kész.
2018. jan. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Fuuh! Akkor meg vagyok nyugodva! :) Köszi, ment a zöld pacsi! :D
2018. jan. 9. 16:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Pontosan. A mai számítástechnikai eszközök szabványosítva és egyszerűsítve vannak mind szoftverileg, mind hardverileg. Csak összekötöd őket és csók. Viszont ha be is kell állítani, az új alaplapokon egytől egyig mind UEFI van, ami vezérelhető egérrel és billentyűzettel, tehát teljesen grafikus felülete van. Nagyon adja mit hogyan kell, és mondjuk SSD behelyezésénél a SATA módot át kell állítani. Na ebben az esetben az UEFI-ben minden gyerekjáték. Viszont alap esetben a gyári beállítások megfelelnek, csak kevés kivétel akad, hogy nem lenne jó úgy valami. Tuningosoknak meg ugye nem jó az alap, de ez gondolom egyértelmű. Nekik jó barátjuk az UFEI :) Apropó, az UEFI a BIOS utódja, ugyanaz a feladata csak épp azt hatékonyabban, a mai technikai fejlesztéseknek eleget téve végzi.
2018. jan. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, meg pl akkor jöhet elő az UEFI, ha egy foglalatra több generáció is rámegy procikból. Ugye akkor előfordulhat, hogy az új generációt csak UEFI frissítéssel fogja megfelelően kezelni, vagy egyáltalán kezelni bárhogy is.
2018. jan. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!