Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megosztott mappához/nyomtatóho...

Megosztott mappához/nyomtatóhoz, vajon miért nem tud egy Windows 10-es gép csatlakozni?

Figyelt kérdés

Iskolánk, ahol dolgozom új, windows 10-el előtelepített (jogtiszta) gépeket kapott, de ezek közül egyik sem képes egy másik gép megosztott mappájához vagy a NAS-hoz kapcsolódni. (sem megosztott nyomtatóhoz)


Látni látják a másik gépet, pingelni tudják, de ha beírom, hogy pl: \\192.168.1.10 akkor kis idő után "A Windows nem tud kapcsolatot létesíteni a kiszolgálóval" - tehát nem kér jelszót, se semmit csak ennyi. Ha egy nyomtatót egy ilyen új gépre kötök és megosztom egy régebbi gép tud rá kapcsolódni és működik - fordítva nem.


Tűzfalat, vírusírtót próbaképp kikapcsoltam, semmi. Hálózatfelderítés be van kapcsolva, jelszavas csatlakozás ki.. Mi lehet még???

Más, szintén Win10-es gép ami nem előtelepítettként jött simán csatlakozik a NAS-ra, ahogy régebbi win7-esek is... (tehát nem a megosztás beállításainál van a hiba)

Az előtelepített gépekre nem tehetek más op rendszert, azt kell használni amit vele adtak.


Köszönöm előre is az építő hozzászólásokat!



#nyomtatómegosztás #Windows 10 #SMB megosztás #Samba megosztás #LAN kapcsolódási hiba
2018. jan. 11. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Az új gépeken a hálózat ugyanolyan fajtájúra legyen beállítva, mint az összes többi gépen (OTTHONI/MUNKAHELYI/NYILVÁNOS)

Illetve az otthoni hálózatnak van egy jelszava, amit egy már sikeresen konfigurált gépen lehet lekérdezni:

Windows 7 esetében: Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Otthoni csoport\Otthoni csoport jelszavának megtekintése és kinyomtatása


A hálózat NEVE is legyen azonos

2018. jan. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ de sajnos (bár hasznos) nem ez volt a hiba.

Megtaláltam egy angol nyelvű oldalon a probléma megoldását amit leírok, hátha másnak is hasznos lesz még.


Meg kell nyitni a parancssort - rendszergazdai jogosultsággal, majd ezt a két parancsot beírni:

sc.exe config lanmanworkstation depend= bowser/mrxsmb10/nsi

sc.exe config mrxsmb20 start= disabled


Ezután újraindítani a gépet (ez fontos!) és kész. Ezután már csatlakozik megosztott mappához vagy nyomtatóhoz.

2018. jan. 12. 11:45
 3/6 Sracz66 ***** válasza:

A megoldásod jó, én a miértjére térnék ki, mivel már én is belefutottam.

A fenti leírással az SMB1 megosztási protokollt aktiválod a windows10-en, ami (az állítólagos sebezhetősége miatt) deaktiválva van az újabb Windows 10 biuldeken, helyette az SMB2 és SMB3 protokollok futnak, ám ezekkel nem feltétlenül elégednek meg a korábbi hálózati hardverek ill. a megosztásokat támogató szoftverek más rendszereken. Én akkor futottam bele ebbe, amikor androidos mobilról, A Total Commander Lan pluginjával egyszer csak nem értem el az addig gond nélkül böngészhető Windows 10-es megosztásaimat.

A dologra egyébként ízlés szerint létezik más (nem parancssoros) megoldás is. Erre egy példa a Beállításszerkesztő (Regedit):

Létre kell hozni egy új 32 bites duplaszó (DWORD) a

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanServer\Parameters

alatt

Azonosítónak meg kell adnia az SMB1, vagy SMB2, vagy SMB3 attól függően, hogy melyiket akarjuk kezelni (alapértelmezetten nincs ilyen bejegyzés).

A kulcs értékének a szerint, hogy mit szeretnénk ezek közül az értékek közül válasszunk (hexadecimális): REG_DWORD: 0 = Letiltva

REG_DWORD: 1 = Engedélyezve


Mint feljebb már írtam, nincs ilyen bejegyzés a registryben, azt a Csoportházirendben, vagy a Regeditben lehet létrehozni. Alapértelmezetten az SMB1 "0" (kikapcsolt) az SMB 2 és SMB3 "1" (bekapcsolt) értékkel rendelkezik az újabb Windows 10 buildekben.


Egy másik, végtelenül egyszerű megoldás az SMB1 bekapcsolására a Vezérlőpult/Programok és szolgáltatások szekciójában a "Windows szolgáltatások ki. és bekapcsolása menü alatt pipát tenni az "SMB 1.0/CIFS rendszerű fájlmegosztási támogatás" mellé (lásd a linkelt képen!) [link]

2018. dec. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

A kérdező kommentje és "Sracz66" nevű felhasználó válaszának felhasználásával sikeresen megoldottam a Nálam szintén fellépő hasonló hibát.

Tisztelettel köszönöm a segítségeteket!!!

2019. nov. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 olilaci válasza:

Sziasztok!

Napok óta keresem a megoldást, amit itt találtam meg végre. Hálás köszönet érte.

2020. dec. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szablac válasza:

Sziasztok!


Hasonlóan az előttem szólóhoz, köszönöm a megoldást, napokig szívtam én is...

2023. febr. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!