Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows Server 2012/2016...

Windows Server 2012/2016 üzemeltetést hol tanulhatnék?

Figyelt kérdés

Jól látom, hogy magyar nyelvű könyvet nem nagyon érek el?

Esetleg valahol valami tanfolyami jegyzet, vagy videósorozat, vagy akár teljes könyv létezik magyar nyelven ami végigvezet a Server beállításain?


Persze gyakorlás menne mellette, de tudni kellene, mi merre, hány méter.


Persze tudom, hogy van a Microsoftnak kifejezetten ilyen könyve a Certek miatt, de sajnos az angol még nem nagyon megy. Természetesen tanulom, de közben párhuzamossan menne ez is. Ha lehet.


Esetleg valami jó tanfolyamot tudtok ajánlani?


Köszönöm a segítséget!



2018. jan. 16. 20:11
 1/2 Shaddark ***** válasza:

Igazából ha karbantartod és használod muszáj megtanulni annyit angolul hogy tájékozódni tudj egy-egy problémánál.


Én pl. direkt angol verziókat telepítek fel mert ha adódik valami gond, egy-egy hibára hiába keresnék rá a magyar hibaüzenettel, semmit se találnék

segítségként.


Arra pedig nagy szükség van mert nem mindegy 2 hétig kísérletezel magadnak vagy elolvasod mások tapasztalatait is, és azok ismeretében kezdesz javítani elkerülve a hosszú kitérőket egy-egy probléma megoldásnál...


Magyarul én csak ilyen "nagyon alap" könyveket ismerek,

Gál Tamás – Szabó Levente – Szerényi László: Rendszerfelügyelet rendszergazdáknak, Gál Tamás Windows Server 2008 R2 pl.

2018. jan. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Shaddark ***** válasza:

Videót mondjuk valószínűleg találsz :)


Ha már nekiállsz és elfogadsz egy tanácsot akkor a virtualizálást (Hyperv pl. ) is nézd át, - manapság minden szerver virtualizálva fut mert sok előnye van, hátránya viszont semmi.

2018. jan. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!