Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a különbség a szoftverüzeme...

Fl00der kérdése:

Mi a különbség a szoftverüzemeltető és a rendzserüzemeltető között? Melyik mivel, és mennyivel jobb a másiknál? Melyik keres többet, vagy esetleg melyikkel lehet jobban tovább állni?

Figyelt kérdés

Mert jelenleg ( ha nagyon jól megy minden ) akkor a Babits - ba fogok tudni felvételizni, de viszont nagyobb valőszínűségű az, hogy a Zipernovszky - ba fog sikerülni a felvételizésem. ( Mindkét intézmény Pécsi ).


És mindkét helyen persze a matematika - informatika szakot szeretném elsajátítani, ezért is tettem fel a kérdést.



#felvételi #informatika #Babits Mihály #Felvételi 2018 #rendszerüzemeltetés #matematika-informatika 2018 #mat-infó #szofterüzemeltetés #matematika - informatika
2018. jan. 29. 17:59
 1/8 A kérdező kommentje:
illetve az lenne még a kérdésem, hogy tudok - e egy rendszerüzemeltetőivel mondjuk programozást tanulni a későbbiekben. ( Közben elnézést kérnék a helyesírási hibákért :) )
2018. jan. 29. 19:06
 2/8 anonim ***** válasza:
hát zipivel esélytelen bármelyikre is bekerülnöd normális helyre. Babits után is egy normális egyetem kéne. Lehetőleg nem a pte, mert az infó szak ott elég sok sületlenséget tanít.
2018. jan. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És szerinted 135 - 140 összpontszámmal mennyire esélyes egy Babits - Leőwey?
2018. jan. 30. 09:35
 4/8 anonim ***** válasza:

A rendszerüzemeltető az a rendszergazdai OKJ-képzés, a szoftverüzemeltető egyféle ECDL-vizsga-közeli dolog. Szóval ha lehet, a rendszerüzemeltetőt válaszd, annak több értelme van.


Önmagában a képzés kevés, érdemes mellette önállóan gyakorolni, illetve továbbképezni magad, akár cégspecifikus - Cisco, Microsoft, Red Hat,... - képzéseken.

2018. jan. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ.
2018. jan. 30. 11:29
 6/8 A kérdező kommentje:
De elvileg a szoftverüzemeltetőin is lehet OKJ - t kapni. Ha félreértettem, előre elnézést.
2018. jan. 30. 11:37
 7/8 anonim ***** válasza:

"De elvileg a szoftverüzemeltetőin is lehet OKJ - t kapni."

Igen, az is OKJ-s képzés, de szintbeli különbség van köztük.

2018. jan. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval összességében ha megcsinálok egy rendszerüzemeltetőt, illetve mellé még egy specifikus képzést is megcsinálok, akkor azzal jövök ki a legjobban?
2018. jan. 30. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!