Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A laptopom C meghajtója...

A laptopom C meghajtója nagyon tele van, emiatt meg nagyon lassú is a gépem. Van bármi lehetőség arra, hogy szabaditsak fel helyet?

Figyelt kérdés
A "felesleges" programokat,játékokat -amelyek a C-re voltak telepitve - töröltem, de ugyanúgy kevés a hely. A legnagyobb baj meg az, hogy egy 15-20GB-s programot kellene telepitsek rá a jövő hét folyamán, amit sehogysem lehet máshova telepiteni, de a 2GB üres tárhelyre nehéz lesz...

2018. febr. 8. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Töröld a rendszervisszaállítási pontokat! (Rendszer-rendszervédelem-védelmi beállítások-beállítás-meghajtó visszaállítási pontok törlése)
2018. febr. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Takysoft ***** válasza:

Az attól függ, hogy mekkora a partíció.

Az ugye evidens, hogy 120 gigánál kisebb SSD-re nem szabad oprendszert telepíteni.


Amúgy lomtárat kapcsold ki. hibernációt, vedd lejjebb a virtuális memóriát(lapozófájl), vagy tedd át a vinyóra. (bár hasznosabb, ha az SSD-n marad, mert úgy gyorsabb)

Aztán... hát töröld az appokat, amik nem kellenek, nézd végig a mappákat, van-e valami felesleges.

Pl AMD könyvtár, ahova a videokártyadriverek installereit pakolja, az felesleges.


Értem én, hogy nem volt pénz nagyobb SSD-re, de azért ha nagyon megszorulsz, akkor a vinyóra (D:) is lehet programokat telepíteni.

2018. febr. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szirty ***** válasza:

"Az ugye evidens, hogy 120 gigánál kisebb SSD-re nem szabad oprendszert telepíteni. "


Miért? Nálam 64GB partíción van az oprendszer amiből 40GB szabad.

2018. febr. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Nálam 64GB partíción van az oprendszer amiből 40GB szabad."


Ahhoz viszont érteni kell, hogy tudod alacsonyan tartani az oprendszered patícióján a foglalt helyet. Egy mezei felhasználónak tényleg öngyilkosság egy 60 GB-os oprendszerpartíció...

2018. febr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

töröltem a rendszervisszaállitási beállitásokat, de ugyanúgy maradt.

és végignéztem a programokat, de azok maximum 10-15 gb-t foglalnak, és legalább 50 gb elfoglalt hely "megmagyarázhatatlan"

2018. febr. 14. 15:43
 6/6 A kérdező kommentje:
ez vicces, uninstalláltam két programot és mégkisebb a hely:D
2018. febr. 14. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!