Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen laptopot ajánlotok az...

Milyen laptopot ajánlotok az alábbi 4 lehetőség közül?

Figyelt kérdés

Vásárlás előtt állok és érdekelne mások véleménye, tapasztalata. 4 lehetőség van amire kiindulásképp gondoltam, árban nagyjából azonos szintre hozom ki őket (140-150 ezer).


1. [link]

128 gb ssd, integrált videókártya, proci 6006U stb + vennék 1 tb külső hdd merevlemezt


2. [link]

128 gb ssd, dedikált videókártya, proci 5005U stb + 1 tb külső hdd


3. [link]

1 tb hdd, dedikált, stb

itt vennék 128 gb ssd-t amit betennék a hdd helyére, annak meg vennék egy tokot és úgy használnám külsőleg vagy optikai meghajtó helyén


4. [link]

1 tb hdd, integrált stb

128-as ssd-re ugyanúgy kicserélném mint az előbbit


Igazából arra lennék kíváncsi hogy ebben az alacsony árkategóriában mekkora különbség van a dedikált és integrált videókártyák, i3-as procik különböző típusai között? és mivel az op rendszert ssd-re akarom rakni, hdd-ről pedig filmezni, zenét hallgatni, mindegy hogy melyiket veszem a laptoppal és melyiket külön?



2018. febr. 19. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a 3-as a nyerő. Az a dedikált kártya azért jobb az integrált megoldásnál, ha az 1-es jelölthöz viszonyítom . A proci viszonylag friss kiadás, a RAM desktop felhasználásra elég, értem ez alatt böngészés, videózás stb... Minden ilyesmi, még enyhébb gaming is mehet rajta (lol, dota, ilyesmi kaliber). A 2-esnek és a 4-esnek az IGP-je szerintem borzalmas, legalábbis nem jó, régi eléggé... Őszintén szólva nekem sosem volt laptopom, gyors csekkoltam egyszerűen a számokat és az alapján mondom a véleményem. Persze ezen nem változtat az, hogy az IGP mindig kompromisszumos megoldás, tök8, hogy laptopról van szó vagy PC-ről. Persze manapság csinálnak csodákat (Ryzen 5 2400G), de akkor is.
2018. febr. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

És egy olyan megoldással a 3. Laptop működhet hogy veszek egy usb házat pl ezt:

[link]


Ssd merevlemezt pl:

[link]


És az ssd-t rakom a gépbe, a hdd-t pedig a külső házba és úgy használom

2018. febr. 20. 07:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha kiszedhető a HDD. Ha SATA csatlakozású is a HDD. Igen, akkor szerintem semmi akadálya. Akkor az 1TB HDD mehet a külső házba és az SSD SATA-val összekötve a laptopon belülre. Bár lehet, hogy SSD-hez M.2 csatlakozó van a laptopban, ez lenne logikus a szabvány helytakarékossága és gyorsasága végett. Ilyenkor persze M.2 SSD-t vegyél. Azt javaslom előbb vedd meg a laptopot és meglátod mi fogad, utána veheted a kellékeket. Bocsesz a késői válaszért, nem figyeltem.
2018. febr. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!