Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ti melyik informatikai ágat...

Ti melyik informatikai ágat szeretitek a legjobban?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy ki hogyan ítéli meg az informatika különböző ágait.

Gondolok ezek alatt a networking-re, webfejlesztésre, játékfejlesztésre vagy bármely más programozás, esetleg gazdaságinformatika stb.

A kérdés mindenkire vonatkozik aki informatikus, vagy annak akar majd tanulni. Vagy bárki aki kicsit ért a számítástechnikához, annak válaszát szívesen várom.


(Optional elolvasni)

Én már másodéves vagyok gazdaságinformatikán, és megyek tovább egy 3 éves egyetemi szakra. Meg is találtam a számomra legmegfelelőbb szakot ami leginkább a webfejlesztésre van koncentrálva. De tartalmaz mobil applikáció fejlesztést, kis média, kis játékfejlesztés is stb. Szóval elég sokszínű és sok mindent magába foglal ami engem érdekel.

Viszont a tanár mondta, hogy ez a szak egyáltalán nem biztos hogy szeptembertől indulni fog, mert attól függ mennyien jelentkeznek... (Egyébként a szak neve Internet Applications)

Szóval nem tudom, hogy mi másra jelentkezhetnék ha erre túl kevesen jelentkeznek. Ami még van és tuti, hogy indul az a Networking és System support, (a networking nem mozgat meg...),

Vagy van játékfejlesztés, bár ez túl "egyhangú", vagy esetleg lenne Computing & IT, ami elvileg egy általános szak és mindenből tartalmaz egy keveset. Szerinten ez lesz a második választásom.


Ezért is érdekelne, hogy ki mit szeret leginkább az informatikában, hátha tudok kis ötleteket meríteni.

(A megnevezések, szakok nevei eltérhetnek, mert nem magyarországi egyetemről van szó az én esetemben.)


A válaszokat előre is köszi.



2018. márc. 15. 16:05
 1/1 anonim válasza:
Én most járok 7-be, de engem érdekel az Informatika. És valószínű hogy ez lesz a szakmám, mert ezt szeretném. :D Én először is, elmegyek Rendszerüzemeltető informatikai irányba. Ami 4 éves képzés, és ha elvégzem meglesz az érettségim is. És aztán nem tudom hogy merre menjek tovább. Programozás, Szoftverfejlesztés, igazából nem tudom. Szerinted melyik lenne a jobb ? Mert úgy tudom, hogy ahhoz hogy ezekhez értsen az ember, ahhoz benne kell lennie a vérébe. :D De én szeretem az informatikát, szóval szerintem meg tudnék tanulni pl programozni.
2018. márc. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!