Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » SSD-re telepített jól működő...

SSD-re telepített jól működő Win10-es rendszert hogyan tudnék úgy bootoltatni, hogy elsődleges meghajtóként a szgép egy hdd-t látna és azon egy bootloaderrel az ssd-re irányítaná az indítást?

Figyelt kérdés
Laptopba vettem 250GB-s ssd-t,ami húz is rendesen,kerettel a dvd helyére szereltem,hogy a 640GB-s hdd maradhasson. A kedves gyártó(Acer) nem tette lehetővé a biosban,hogy a dvd helyén lévő ssd a bootolás sorrendnél látható legyen.Csak az eredeti hdd helyéről bootol,mst ott van az ssd,de a hdd a teljesen zárt DVD keretben túlmelegszik huzamosabb idő után(~45fok).Ezért visszaraknám a hdd-t a helyére,ssd-t a keretbe,bootloaderrel tölteném az induló merevlemezről az ssd-s rendszert.Ebben kérnék segítséget.

2018. márc. 28. 15:16
 1/10 A kérdező kommentje:
Tehát röviden:a laptop csak arról az eszközről bootol,ami az eredeti hdd helyén van.DVD keretben nem.Látja a biosz a keretben lévő eszközt is,de a bios boot-menübjében már nem szerepel.Az eredeti dvd meghajtóról lehetett indítani a gépet,bármit(ssd,hdd) teszek kerettel a helyére,ott az az eszköz nem bootol.Most az ssd az eredeti hdd helyén van,az eredeti hdd pedig a dvd keretben,ahol túlmelegszik.Ezért vissza kéne cserélnem úgy,hogy a hdd indít egy bootloadert ami a dvd keretben lévő ssd windows10-es rendszerét indítja.
2018. márc. 28. 15:24
 2/10 A kérdező kommentje:
Ebben kellene hozzáértő segítség,hogy hogyan lehet ilyen bootloadert csinálni? Köszönöm előre is a segítő szándékú hozzászólásokat.
2018. márc. 28. 15:26
 3/10 anonim válasza:
A legegyszerűbb szerintem az lenne, ha kicseréled a 2 winchestert, az SSD menjen a régi helyére, ahonnan lehet bootolni, a másik meg jó lesz adatoknak a DVD helyére. Kérdés, hogy a Win10-et hogyan telepítetted, bootol-e majd közvetlenül arról.
2018. márc. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Most így van és túlmelegszik a zárt helyen(dvd keret) a hdd.
2018. márc. 28. 15:40
 5/10 anonim válasza:
Bocs, az első hozzászóló voltam, de félreértettem a kérdést. Ha indításkor kérsz egy boot menüt funkcióbillentyűvel, ott sem látod a második lemezt?
2018. márc. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Ha úgy telepítettél, hogy közben csak az SSD volt bedugva, akkor értelemszerűen a másik winchesterről nem fog semmi indulni, én 2 dolgot tudok elképzelni: 1. csatlakoztasd mindkét winchestert, majd usb cd-ről vagy pendrive-ról bootolj egy windows 10 telepítőt és próbáld meg a hibajavítást. 2. Ha nagyon ráérsz, és az 1. nem működött, akkor telepítsd újra a windowst úgy, hogy a winchesterek a végleges konfigurációban vannak csatlakoztatva, ekkor valószínűleg automatikusan a régi winchesterre készít egy rendszerindító hivatkozást. 3. talán valamilyen linux bootloader alkalmas arra, hogy csak windowst indíts vele, láttam ilyet, hogy Grub2Win a SourceForge.net oldalon.
2018. márc. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem látszik a bootlistában ami a keretben van.
2018. márc. 28. 16:04
 8/10 anonim ***** válasza:
Vedd ki az ssd-t, a hddre tedd fel a rendszert. Ezután tedd be az ssd-t is, arra is tedd fel a rendszert, mivel a hdd-n érzékelni fogja a boot részt így ahhoz adja hozzá a következő rekordot. Ha ez is kész akkor indítsd az ssd-re telepített rendszert (fel fogja dobni a rendszer választót), után törölheted a rendszert a hdd-ről, de a boot partícióhoz ne nyúlj. Illetve kényelmi szempontból szedd ki az indítómenüből az első telepített rendszert.
2018. márc. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ez jól hangzik,de 1:hogy töröljem a rendszert a hdd-ről úgy,hogy a bootpartícióhoz nem nyúlok?

2: hogy töröljem a bootmenüből a hdd-re telepített rendszert?

2018. márc. 28. 19:22
 10/10 anonim ***** válasza:

Külön partíción van a rendszer és a boot, csak a rendszerét formázd

Az indítómenüből pár kattintással el lehet távolítani

2018. márc. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!