Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Aktiválatlan win10-en mi...

Aktiválatlan win10-en mi történik ha újratelepítem a "Helyreállítás" (windows által ajánlott módon) a számítógépemet?

Figyelt kérdés

Eredetileg win8-as volt a gépem de mikor visszaküldtem 1éve szervízve garanciával akkor win 10ben küldték vissza ami nem lett aktiválva se. Eltelt azóta 1-2év és nagyon bevan lassulva akad rajta minden, és úgy döntöttem életembe először megpróbálok egyedül egy újratelepítéssel mivel win10-en elméletileg egyszerű még egy kezdő számára is. De bennem van a félelem, hogy mivel nincs aktiválva a windows-om ezért ha rányomok a "Helyreállításra" akkor kérni fog valami kódot és ott véget fog érni a gépem élete, vagy muszáj lesz vegyek egy cd-t.


Tapasztalt emberek segítségét szeretném kérni, nem szeretnék napokra gép nélkül maradni csak biztos válaszokat várok(kezdő is értse légyszíves).


Köszönöm előre is a segítséget!



2018. ápr. 16. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:

„Amikor frissítünk a Windows 10-re, az előző változat (Windows 7, Windows 8.1 vagy a Windows 10 valamelyik előzetes verziója) aktivációs állapota automatikusan átvivődik az új operációs rendszerre. Amikor az aktiválás megtörténik, a Windows 10 aktiváló szolgáltatása egy digitális jogosultságot rendel a PC hardveréhez. Ez a jogosultság ismételten felhasználható ugyanazon PC által a Windows 10 megegyező változatának jövőbeli újraaktiválására”

[link]

Mivel w10 fut rajta, annyiszor telepítheted újra, ahányszor akarod.

2018. ápr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amit az előző leírt mind igaz, abban az esetben ha a win8 amit korábban használtál eredeti/jogtiszta volt, és azt frissítették win10-re.

Vagy hamis volt és amikor ezt ingyen megtehetted akkor lett frissítve win10-re.(hamis is jogtisztává vált)


Ha korábban nem jogtiszta volt és a szervizben ráhekkeltek a win10-et akkor lehetnek problémáid.

2018. ápr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Még valami, a helyreállítás a lassúság megszüntetésében nem fog sokat segíteni, mondhatnám azt is hogy semmit sem.

Egy teljes újratelepítésre lenne szükséged, hdd formázással.

Olvasd ki a licenc kulcsot egy programmal, majd egy teljesen tiszta telepítéssel a kiolvasott licenccel telepíteni kellene.

2018. ápr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kell semmiféle liszensz kulcs, mivel van rajta w10. Tehát annyiszor telepíted újra -- azt a verziót, ami fent van -- ahányszor akarod.
2018. ápr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az a baj nem emlékszem már, hogy volt régen, de azt tudom, hogy úgy vettem a laptopot, hogy operációs rendszer nem volt rajta, és unokatestvérem rakta fel a windows 8.1-et, aztán jött a garanciás szervíz, és azóta jobb alsó sarokba oda van írva, hogy aktiváljam a windows-t. Ez lenne a kerek egész történet amit tudok róla. Ezek tudatába érdemes lenne nekifutni ennek az újratelepítésnek? A pendrive-s megoldást nem merném bevállalni, mert ahhoz picit több ismeret kéne, és ezt biztosabbnak érezném. Mit gondoltok?
2018. ápr. 16. 22:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor nincs aktiválva. Veszteni nem vesztesz semmit, ha újratelepíted.
2018. ápr. 17. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!