Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mitől fagy le a gép?

Mitől fagy le a gép?

Figyelt kérdés
1 éve vettem már a gépet, és talán az első 3 hónapban nem csinált ilyen fajta hibákat. Aztán egy nap játék közben a kép megállt, a hang berezonált majd az egész képernyő elfeketedett, semmilyen hibaüzenet nem volt, de a gép maga nem kapcsolt ki. Már voltam régebben szervíznél, akkor a hűtésre gyanakodtak, és raktak bele plusz ventillátort. Egy ideig jól is ment, de megint elkezdte ezt. A hűtést én kizárnám a hiba okai közül. Esetleg a tápegység lehet még a bakis, bár azt sem tudom.

2018. máj. 2. 20:08
 1/7 anonim válasza:
Videókártya, vagy az illesztőprogramja lehet a ludas. Mindenképp frissíts illesztőprogramot, youtubeon van fent róla videó.
2018. máj. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Frissítettem az illesztőprogramot a vidi karihoz, de a hiba továbbra is fennáll. Észrevettem viszont hogy nagyobb gépigényű játékoknál hamarabb csinálja a hibát. Viszont volt amikor 17 óra futás után videónézés közben állt le.
2018. máj. 3. 21:19
 3/7 anonim válasza:
Lehet,jobb lenne venni használtan egy másik gépet,alaplappal meg procival együtt,és a RAM-ot,illetve,a videókarit,meg dvd olvasó- vagy írót meg a tárhelyet átrakni az ujjabb gépbe.
2018. máj. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja csak garancia van még a gépre, így nem igazán szedhetem szét. Egyébként a táp az nem valami jó szerintem (powerman ip-s400bq3-3 a pontos neve) 400 Wattos. A gépembe pedig gtx 750 ti videókártya van meg AMD Ryzen 5 1500X proci. Állítólag elégnek kell lennie a tápnak.
2018. máj. 5. 14:14
 5/7 latttlia válasza:

Újonnan vett gépek alaphibája sokszor lehet az is hogy (ugyebár a garancia miatt) nem tudod szétszedni, kipucolni néha ezért gyakran beporosodik és ez már lehet leállások és újraindulások okozója.


De mivel nem kapcsolt ki a gép csak eltűnt a kép lehet hogy nem ez a baja de egy próbát mindenképpen megér. Próbáld amennyire lehet kiszívni/-fújni a pórt belőle. Rosszabb nem lesz tőle az biztos :)

2018. máj. 6. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A kipucolás sem segített :/ A Tápegységet kicseréltem benne, egy erősebbre, de úgyis fennáll a hiba.
2018. máj. 6. 18:34
 7/7 A kérdező kommentje:
Viszont ezzel a tápegységgel tovább bírta leállás nélkül.
2018. máj. 6. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!