Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hosts file-al, hogyan lehet...

Hosts file-al, hogyan lehet konkret url-t (blabla.hu/valam. Php? =mindegymi) átirányitani?

Figyelt kérdés
az egész windows alol iranyitodjon át minden, de a blabla.hu komplett oldal ne.
2018. jún. 20. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Sehogy, a hosts feladata a hostnév feloldásánál véget ér. Az URL maradékát (/valami...) már az IP címmel beazonosított hostnak küldött kérésbe teszi az adott program, és a host dönti el, mit csináljon vele. Nyilván ezt is át lehet irányítani valahogy (pl. egy megfelelően bekonfigurált proxyval, vagy egy erre képes routerrel stb.,), de a hosts fájl erre nem használható.
2018. jún. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hosts fájllal nem, de ha tied a szerver, akkor a .htaccess fájl alkalmas erre. Oda csak annyit kell beírj, hogy

RewriteEngine on

RewriteRule ^valami.php?=mindegymi$ ahová_át_akarod_irányítani.php [L,R]


Esetleg ha a paramétert magát is át akarod adni, akkor a második sor helyett írod azt, hogy

RewriteRule ^valami.php?asd=([a-zA-Z.])$ ahová_át_akarod_irányítani.php?paraméter=$2 [L,R]

2018. jún. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, a szerver nem az enyém, csak egy kérést akarok eltéríteni a saját szereveremre, hogy én dönthessem el a visszatérési értéket
2018. jún. 20. 15:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Attól függően hogy melyik programnak kéne az átírt értéket látnia, megoldható Chrome kiegészítővel (csak Chrome-ban), Fiddler-el (ha a program betartja a proxy beállításokat), mitmdumppal stb. Én úgy oldottam meg egyszer egy hasonló problémát, hogy beállítottam a szerveremen egy reverse proxyt az átírandó oldalra, majd beállítottam hogy ha kell akkor írja át a választ. Így a komplett blabla.hu a szerveremen ment keresztül, de azokat a kéréseket amiket nem kellett átírni egyszerűen továbbította a blabla.hu felé.
2018. jún. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!