Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan kaphatom vissza a pénzem?

Hogyan kaphatom vissza a pénzem?

Figyelt kérdés

Még 2 hónapig olyan helyen kell használnom egy laptopot ahol a közelben nincs internetelérés. Emiatt vettem egy ilyen USB stickket, amibe egy Sim kártyát lehet rakni és azt töltögetem fel valamennyi pénzzel hogy tudjak vele netezni. Azért választottam ezt az opciót, mert ez olcsóbb mintha előfizetést kötöttem volna. A probléma viszont az hogy már kétszer buktam közel 10 ezer Forintot az operációs rendszer miatt (Windows 10). Mindkétszer elkezdett frissíteni és leszívta az összes netet róla. Először mikor egy fél órára bekapcsolva hagytam a gépet akkor kezdett el frissíteni, pedig úgy volt beállítva hogy én döntöm el hogy letölti-e a frissítéseket. Utána letiltottam magát a szolgáltatást (Windows Update) de ez sem segített, a háttérben a tiltás ellenére elindult és ugyanúgy elkezdte letölteni a frissítéseket.

Ez ellen mit tudok tenni? Valahogy ténylegesen le tudom tiltani a Windows 10 frissítéseit? Valamint az emiatt elbukott pénzemet vissza tudom valahogy szerezni?

Ha nem lehet letiltani sehogy, akkor milyen megoldást tudnátok a problémámra?



2018. jún. 22. 14:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Maximum perelheted a Microsoftot, viszont ezzel maximum magaddal tolsz ki. Opció van tudtommal a gépházban, amivel állítható, hogy melyik kapcsolat mobilinternet alapú, és ott ne használjon bizonyos szolgáltatásokat, de hogy ez a gépházon belül hol van, meg ne kérdezd (örültem, hogy szabadultam a 10-től). Ezen felül még kikapcsolhatod a frissítéseket erre az időszakra, erre millió megoldást találhatsz a neten, "Windows 10 frissítés letiltása" keresőszavakkal.
2018. jún. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A jó öreg registy buhera a biztos:


WinKey+R -> regedit

Navigálj el ide: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows

Jobb klikk a "Windows" mappára -> New -> Key -> Azúj mappa neve "AU" legyen.

Ha kész, akkor katt rá, utána pedig jobb oldalon katt az egér jobb gombjával -> New -> DWORD (32-bit) --> a kulcs neve pedig "AUOptions" legyen. Ha kész, duplaklikk rá és állítsd át az értékét 2-re, majd katt az OK-ra.


Végső lépésként indítsd újra a gépet. Ez után sosem lesz automatikus Windows update, hanem csak szólni fog a rendszer, ha elérhető valami új frissítés.


A pénzedet természetesen nem kapod vissza. Fizess elő a Telenor Hello Data-ra és az teljesen korlátlan netet ad.

2018. jún. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!