Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen gèpet vegyek egyetemist...

Milyen gèpet vegyek egyetemistaként?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdem az egyetemet, és szükségem lenne egy laptopra. Csak az a baj, hogy nem értek a gépekhez, nem tudom, hogy pontosan mire érdemes figyelnem vásárláskor, melyek azok a fontos jellemzők, melyekre egyetemistaként különösen szükségem lesz. Mivel sokfelé fogom cipelni, valami könnyű/könnyed fajtát szeretnék. Mely márkákat, konkrét gépeket ajánlanátok nekem (az Apple mellett)? Előre is nagyon köszönöm!!

2018. júl. 25. 00:02
 1/9 A kérdező kommentje:
Az is fontos, hogy normális ára legyen, hogy ne legyen eszeveszetten drága.
2018. júl. 25. 00:05
 2/9 anonim ***** válasza:

Dell és HP laptopokat ajánlom.

Összeget nem írtál hogy mégis milyen árban...


[link]



Az alábbi linken nézelődj. Persze rájuk kereshetsz máshol is, hátha van olcsóbban is.


Én a helyedben ilyentől nem hagynék alább, hogy később se legyen gondod.

2018. júl. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Itt a jó link: [link]
2018. júl. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Dell-ből Vostro vagy Latitude sorozat (3 év helyszíni garancia), HP-ből Probook vagy Elitebook széria.

Esetleg Acer, de semminképp nem az Emachines sorozat!


Amire figyelj: jó akku, sok garancia. Nagy teljesítmény általában nem lényeg az egyetemen, de azért inkább SSD-vel szerelt gépet vegyél.

2018. júl. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mondj egy keretet (pl. 150 ezer), én meg megmondom abban az árban a legjobb laptopot.
2018. júl. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha csak egyszerű jegyzetelésre, netezésre kell, konkrétan bármi jó ami kibír legalább egy fél napot.

Ha programozol, grafikus munkát végzel, játszol, stb., akkor már más kategóriában tapogatózunk.


A gyártó is preferencia kérdése. Sokáig Dell párti voltam, mert kva jól összerakták a régebbi gépeiket. Azóta eltelt néhány év, és beálltak a "gyártsunk gagyi műanyagból" sorba. Apple-t soha sem szerettem, mert az ő nótásuk árából legalább 3 ugyanolyan tudású másikat veszel. A rendszer, és egyéb egyedi megoldások miatt csak akkor fizetném ki egy kocsi árát, hogyha létszükséglet lenne a munkámhoz.

2018. júl. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Használt szóba jöhet?
2018. júl. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Maximum 150.000-200.000 Ft-os gèpet szeretnèk, de nem használtat.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2018. júl. 28. 14:33
 9/9 Lupati válasza:
Csak Intel chipsetest!!!
2018. okt. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!