Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha eladom a régi számítógépeme...

Ha eladom a régi számítógépemet, elvárható-e, hogy letöröltessek róla minden játékot, vírust stb?

Figyelt kérdés
Ugyanis ez egy 8 éves gép, az exemnek voltak rajta játékai, biztos vírusai is vannak, lehet, hogy képek is. De mondta a számítástechnikus, hogy ez egy két órás munka, ami kb. 5 ezer forint lenne. Ha a gépemet (monitorral) eladom utána, akkor csak max. 20 ezret kapok érte, de lehet, hogy alkudnának, és még annyit se. Rajta hagyhatom-e a gépen ezeket a dolgokat, vagy illik róla leszedni?
2018. júl. 25. 10:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az új tulajdonos úgyis újra rakja. A kérdés inkább az, hogy nem-e zavar, hogy az összes adatodat oda adod valakinek? Csak úgy máshoz kerül, ő bekapcsolja és minden adatod rajta van. Ha megjegyeztetted a jelszavaid a böngésződdel akkor be is tud lépni a fiókjaidba. Úgy gondolod ez jó ötlet?
2018. júl. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha winfos 10-ed van, akkor gépház --> frissítés és biztonság --> helyreállítás --> gép alaphelyzetbe állítása.

Mondjuk én úgy szoktam, hogy elkezdek egy újratelepítést, és amikor először újraindulna a gép, akkor újraindítás helyett kikapcsolom.

2018. júl. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"format C:"


Viccet félretéve:

Soha ne adj idegen kezébe olyan adatot amivel vissza tudna élni (akármilyen minimális az esély rá).

Lehet, hogy én vagyok ennyire bizalmatlan másokkal szemben, de ha random embernek adod el, akármilyen normálisnak tűnik, ki tudja mit csinál vele.

Ha meg vásárlásról van szó, akármennyire patyolat tiszta windowst kapok, akkor is újra szoktam rakni.


Pénzt fizetni azért, hogy töröljön valaki dolgokat a gépedről felesleges. Ha kell bővebben segítség, írj privát üzenetet!


(Off: milyen gépet adnál el? Csak úgy kíváncsiságból.)

2018. júl. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes róla leszedni, sőt érdemes az egész meghajtót teljes körűen letörölni (nem csak gyorsformázni, mert visszaállíthatóak az adatok!), mert egy hozzáértőbb szemmély személyes adatokhoz férhet hozzá.


Erre vannak célszoftverek, mint például:

* DBAN: [link]

* Parted Magic: [link] - ebben több eszköz is van, de képes törölni is: [link] secure-erase/

letöltöd, kiírod CD-re/USB pendrivera - ez utóbbihoz eszköz:

* [link]

vagy

* [link]

majd erről indítod a rendszert, és a rajta található eszközzel letörlöd a lemezt. Időbe fog telni, de megéri.

2018. júl. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 CspCsj ***** válasza:

Eladóként persze hogy ajánlott törölni mindent (akinek van kis gyakorlata, az ilyen gépre 1-2 óra alatt telepít egy új rendszert), bár a vevők is gyanakodhatnak vírusra vagy kémprogramra, így nekik is ajánlott újratelepíteni.


Ingyenes Linux-szal is próbálkozhatsz. Kérj valakitől (szerviztől/boltból) vagy töltsd le és rakd DVD-re/pendrive-ra, majd telepítsd.

Pl.: [link] (oldal alján további útmutatók - telepítés Legacy módban)


Persze az eladásnál a Windows (10) biztos vonzóbb.

[link]


A telepítésről rengeteg videó van, nézz meg párat - de pár órát biztos el fog vacakolni vele.

Linux - [link]

Windows 10 - [link]

2018. júl. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Csak az exemnek vannak rajta jelszavai elmentve, de azokat már lecserélte régen másik jelszavakra. Nekem nincsenek jelszavaim elmentve. De majd szólok az exemnek, hogy tudjon róla, hogy eladom a gépemet.
2018. júl. 25. 10:44
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy sima újraformázás nem elég ám, mert az adatok attól még helyreállíthatók maradnak. Ilyenkor újra át kell íratni az összes bitet a merevlemezen, de ez hosszadalmasabb folyamat. Ajánlok erre valamilyen célprogramot. A Gparted is egy ilyen. Linux alapú és egy CD-re kell kiírni és onnan elindítani. Van olyan funkciója amivel az SSD-ről és a HDD-ről is lehet biztonsági törlést végezni.
2018. júl. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocs, Parted Magic-et akartam írni, az a program neve, de látom írták is már előttem. #7-es voltam.
2018. júl. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#7: nyilván nem egy hackerbrigádnak ad el katonai információkat, elég lenne simán csak letörölni róla mindent..
2018. júl. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#4 megírta. Letöltesz egy DBAN-t, kiírod egy lemezre vagy pendrivera és elindítod a gépet vele. Az szépen, többszörös újraírással leszed minden adatot, onnan már semmit nem állítanak vissza. Beletelik pár órába, de nyugodt lehetsz, hogy semmilyen adatot nem fogsz kiadni.
2018. júl. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!