Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » USB internet stick-et nem...

USB internet stick-et nem érzékeli a laptop. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

6 évig működött, 3 napja nem érzékeli, hogy be van dugva. Az eszköznek semmi baja, másik két számítógépen ki lett azóta próbálva. A laptopomon lévő valamennyi USB-dugalj bármi más eszközzel szintén kiválóan működik. Az USB-s internethez tartozó buta kis programocska is működik, leszámítva, hogy kéri: dugjam be az eszközt, ami be van. Maga a számítógép se írja ki, se nem csilingel, hogy bármit is bedugtam volna, és az eszköz kis lámpája se világít, mintha áramot se kapna. Miközben más gépen rögtön világít. Szóval valami szoftveres problémára gondolok, esetleg valami elállítódhatott? Pedig tudtommal semmiféle windowsos frissítés nem volt aznap, bár tudja fene...


3 napja nincs internetem, csak ha másnál vagyok.


Még valami: nem ismeretlen számomra ez a típusú probléma, ugyanez megy évek óta az SD-kártya olvasóval is, de az legalább egy-egy frissítés vagy újraindítás után ideig óráig szokott működni, aztán az is szoftveresen napokig érzéketlenné válik.



2018. aug. 12. 15:28
 1/5 szántóvető ***** válasza:
win7?a win udpade-nél meg tudod nézni hogy mikor települt frissítés.csinálj rendszervisszaállítást,ha szerencséd van akkor megoldja a gondot.eszközkezelő/usb vezérlők alatt próbáltál drivert frissíteni?
2018. aug. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Legújabb win10 home van rajta. Sony laptop, kb. 10 éves.


Frissítési előzmények szerint július óta semmi változás nem történt. Gépház/eszközökben nem találok olyat, hogy az USB-vel bármit csinálni lehetne. Rendszer visszaállítás meghaladja a képességeimet, meg félnék tőle, hogy másik 600 féle dolog is visszaállítódna, vagy nem tudom, hogy megy ez. Nem értek számítógépes dolgokhoz, azt azért tisztázzuk.

2018. aug. 12. 17:56
 3/5 szántóvető ***** válasza:
eszközkezelőt írtam,ott alul lennie kéne usb controllers menünek.bár szerintem a win 10 drivere az ami nem tökéletes és ez lehet a gond.azért próbálj meg a fenti dologra ráklikkelve frissebbet keresni,hátha szerencséd lesz.
2018. aug. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Eszközkezelő / USB-verérlők:


Generic USB Hub

Generic USB Hub

Intel(R) 5 Series/3400 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller – 3B34

Intel(R) 5 Series/3400 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller – 3B3C

Renesas USB kompozit eszköz

USB-györérhub

USB-györérhub

USB-gyökérhub (USB 3.0)


Ez van kiírva, a gépen gyakorlatban van két USB-s bedugóhely, hogy a fenti listából melyik vonatkozik arra, azt nem tudom. Első kettő?

Ha belépek ezekbe: akkor van ott (illesztőprogram dátuma 2006.06.21.) illesztőprogram frissítése lehetőség. Nyomjak ott frissítést, mikor internet alá kerül a laptop?

2018. aug. 12. 18:37
 5/5 szántóvető ***** válasza:
igen,próbálj frissítést keresni.ha nem segít akkor tedd újra a wint mert ahogy írtad korábban működött.
2018. aug. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!