Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit gondtok arról, hogy az...

Mit gondtok arról, hogy az Iphone lemásolta a notch-ot és szinte mindenki azthiszi, hogy ő találta ki?

Figyelt kérdés
Tudom, elég régi téma, de kiváncsi vagyok.

2018. aug. 16. 12:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
Az iPhone az utóbbi időben mindent másolt de jó a marketingnek és el tudják adni sajátként. Mindig lesz olyan hülye aki elhiszi
2018. aug. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát sajnos, így van.
2018. aug. 16. 13:42
 3/12 Takysoft ***** válasza:
100%

a "notch" nem egy "jó" dolog.... az megvan, ugye?

egy szükséges rossz, ami idővel el fog tűnni.


ők is kényszerből tették bele, akár csak az Essential PH1.


másolásnak olyasmit neveznék, ami segít eladni valamit, és nem hátráltat...

2018. aug. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De elég sok embernek bejön..Bár igaz.Ez egy hàtrány.De amíg az embereknek ez tetszik és megveszik,addig ezt szerintem le se sz*rják.
2018. aug. 16. 15:52
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

sztem mindegy ki találta , rohadt jól néz ki és hasznos dolgot raktak bele

normális arcfelismerő van nem ilyen gagyi mint a konkurensekbe amit egy fotoval is feltudsz törni

2018. aug. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Neked mindegy az,hogy lemásolják a házidat és a másik kap érte ötöst?Te meg jobbhíján egyest,mert "másoltad"?Ne legyél buta. :)

Amúgy meg nem...Nem szép és ahogy említették màr fent, egy szükségtelen rossz ez az egész Notch.

2018. aug. 18. 00:31
 7/12 A kérdező kommentje:
Pardon, szügséges rossz.
2018. aug. 18. 00:32
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolsóval egyet értek, meg azzal is. hogy ez önmagában nem egy találmány, hanem csak egy szükséges rossz, még ha dizájnosabb is tőle a telefon.


Ugyanakkor megmondom őszintén az ilyen kérdéseket nem értem.

Ez valami kamaszkori dolog, hogy ilyen hülyeségeken kell rugózni?


Annak idején az apple beleölt vagy tíz évet, meg sok száz milliót, hogy létrehozzon egy kb új termékkategóriát.

Ami a mai okostelefon, igaz nem a nulláról találták ki de lényegében forradalmasított mindent.

És nélküle nem léteznének a mai értelembe vett okostelefonok sem.

(Igen, idővel biztos kialakult volna, de mérföldkő volt.)


Amikor aztán az apple beperelte a samsungot nem sokkal később másolásért, az nem arról szólt elsősorban amit a hírekben szerettek belebegtetni, hogy “levédették a lekerekített sarkú négyzetet” és ezért pereltek.

Ez egy félreértés.

Az apple-nek az b++zta a csőrét, hogy a samsung szinte egy az egyben lemásolta a formációt, fél-egy éven belül.

Ami mint később kiderült, a háttérben tényleg úgy zajlott, hogy szétszedték megnézték és amennyire lehetett átemeltek mindent.


A per során azért kapaszkodtak ezekbe a nevetséges védjegyekbe, amiket szoktak hangoztatni, mert ezen keresztül próbálták megfogni a samsungot.

De az apple-t nem az zavarta elsősorban hogy más is gyárt okostelefont, hisz milyen érdekes a többi gyártót nem perelték be ugyanúgy.

Őket szimplán a nyilvánvalóan pofátlan másolás zavarta.


A nyúlás/nem nyúlás mindenképp egy kényes téma, hisz egyes megoldások idővel kikerülhetetlenek, önmagukban nehezen is nevezhető hatalmas ötletnek is bizonyos megoldások.

Ilyen amúgy ez a notch téma is, ez csak egy fekete keret, a dizájn alkalmazkodása egy szükséges technikai megoldáshoz.


Az egyértelmű nyúlás / másolás legalábbis morális szinten elítélhető, azokról beszélek ahol nyílvánvaló már a szándék is, hogy valami eredeti ötlet helyett inkább valami kényelmes kész megoldást vegyenek át.

A notch-ot nehéz ide sorolni, hisz fizikailag nem volt sok választás, ha nem is lehetetlen de tuti nem gyártáskész még az a technológia, hogy a kijelző mögé építsék mindazt ami a szigetbe került.

De most tegyük fel, ahogy a kérdésben állítod, mindenki azt hiszi, hogy az apple találta ki a notch-ot.

Ha csak ezen múlik egy telefon népszerűsége, akkor már régen mindegy :D :D :D.

Komolyan azért venne valaki iphone-t mer van ott az a fekete csík?

Vagy tegyük fel átvette a megoldást valóban, ha így is lenne (mivel elég kézenfekvő megoldás nem hiszem), akkor sem hinném, hogy akkora bűn lenne egy-egy megoldást átvenni bárkitől.

A probléma sosem ezzel van, hanem amikor valaki pofátlanul másol de azért az egy másik kategória.

Nem a kis fekete szigettel teremtett magának piacot, és valószínű rengeteg embert taszít is a megoldás (engem is kicsit).

Vagy tegyük fel másolta, de a notch-ba épített technológia messze veri az összes konkurens megoldást, akkor miről beszélünk?


Szerintem ez az egész egy idióta értelmetlen kérdés amin kár rugózni.

Nagyon félreértettük az apple-samsung pert annak idején, aminek máig az a hozadéka, hogy minden szir-szar-ra másolást kiáltunk.

Holott valójában ezek igen csak súlytlan dolgok, pár éven belül úgy is el fog tűnni, és akkor majd meg lehet nyugodni.

2018. aug. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Elég rossz lenne az , ha az ember kiváncsi valamire és nem kérdezné meg, mert "idióta" kérdés.Én erre voltam kiváncsi és megkérdeztem..Elvileg erről szól az oldal. :D

Igazad van mindenben amit leírtál.Csakhogy.Oke az apple új dolgot talált ki és valljuk be jó is volt az a dolog,amígy Jobs meg nem halt..Azóta az Iphone alig mutat valami újat, de az ára az eget meszeli.Egyébként nem is lenne gond vele, ha nem kérnének ennyit érte,meg ha a felhasználói legalább 80%-a nem lenne egy arrogáns p*cs.Tényleg jó kis teló, de a sok tudatlan ember zavar, aki dicsőíti az Applet, mert ő új dolgokat talál ki.Bár amígy létezik a telefon piac, addig ez a másolás elengedhetetlen lesz.De igazad van..Értelmetlen ezen filózni. :"D

Köszönöm az éltemes válaszodat.

2018. aug. 18. 12:21
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Tipikus apple,semmi meglepo sza.r arany áron
2018. aug. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!