Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a különbség úgy nagyjából...

Mi a különbség úgy nagyjából a szoftverfejlesztő és a szoftvermérnök között? És a szoftvermérnök és mérnökinformatikus között?

Figyelt kérdés

2018. aug. 24. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Ne törd ilyeneken a fejedet, mert csak csalódni fogsz, ha annyi gógyid sincs, hogy használd a Google keresőt.
2018. aug. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az informatikának két fő ága van: a fejlesztés és az üzemeltetés.


Az előbbibe tartoznak bele a programozók/fejlesztők, akik a szoftvereket fejlesztik - legyenek azok asztali, mobil, webes, beágyazott környezetre szánva.


Az utóbbiba tartoznak bele a szerelők, helpdeskesek, rendszergazdák - ők a számítógépes rendszereket - legyenek azok hardveresek vagy szoftveresek - tervezik, kivitelezik, karbantartják, felügyelik, fogadják a felhasználók észrevételeit, hiba esetén javítják.


A szoftverfejlesztő általánosan egy olyan személyt takar, aki szoftvert készít (lásd az első kaszt). Képzés szempontjából pedig az OKJ 54 213 05-ös számú képzését:

[link]


A szoftvermérnök már egy olyan - egyetemi végzettséggel rendelkező - fejlesztőt jelent, aki képes komplexebb szoftverek megalkotására, beleértve a tervezést, a fejlesztést, a tesztelést, a karbantartást, stb...:

[link]


A mérnökinformatikus egy egyetemi képzés mely az informatika üzemeltetői irányát (lásd második kaszt) célozza meg:

[link]

2018. aug. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2 köszönöm a válaszod!

#1 minek kutassak hosszasan (amit egyébként megtettem, de így sem lettem okosabb) amikor sok okos, és nagylelkű ember (mert válaszadásra fordítja az idejét) szívesen segít, veled ellentétben? :)

2018. aug. 24. 16:07
 4/6 anonim ***** válasza:
14%
Na hát akkor annyi gógyid van, hogy beírd Google-be, de annyi nincs, hogy értelmezd amit olvasol, ergo fogadd meg a tanácsomat, ha nem akarsz csalódni, ahogy említettem az első hozzászólásomban ;)
2018. aug. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem mondtam, hogy találtam minden kérdésemre válaszokat, mielőtt ilyen elhamarkodott következtetéseket vonsz le. Ha meg nem tudok a kérdéseimre választ találni, miért ne kérdezzek? De elég szórakoztató látni, mikor mások abban lelik örömüket, hogy káznak. Viszont tudlak sajnálni, mert biztos elég elcseszett életed lehet.
2018. aug. 24. 17:19
 6/6 A kérdező kommentje:
*fikáznak
2018. aug. 24. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!