Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Számítástechnika » Egyéb kérdések

A kérdés

Miért kapcsolja ki-be magát a gépem?

Teljesen véletlenszerűen vannak olyan alkalmak, mikor a számítógépem "Váratlan hibát észlel", majd újraindul.

Ilyenkor belekezd egy végtelen folyamatba: elindul, fut pár másodpercet, majd leáll. Ezt végtelen hosszú ideig ismétli, ilyenkor áramtalanítanom kell.

Nem vettem észre rendszerességet, ugyanúgy csinál ilyet nagyobb terhelés alatt, mint amikor alvóban van.

Nem vagyok egy informatikai zseni, de nem is tartom magam teljesen amatőrnek, ezekkel próbálkoztam:

-Megnéztem a bekapcsoló- és újraindító gombokat, nincsenek beragadva.

-Az áramellátó vezeték is megfelelően néz ki.

-A gépházt is kitisztítottam, nem volt vészesen poros.

-Futtattam egy teljes víruskeresést (Avast), de nem talált semmit

-Végigcsináltam a linkben található lépéseket: [link]

A gépem adatai:

-Win10

-Geforce GTX 750 Ti

-Intel Pentium G3420 3.2 Ghz

-10 GB RAM

Köszi ha végigolvastad, előre is fokozott köszi a válaszokért! :D

Keress kérdéseket hasonló témákban: számítógép, Windows 10, hiba, újraindulás, probléma, Windows, informatika

aug. 30. 09:03  Privát üzenet  

A válaszok

RAM, táp, VGA vagy alaplap hibára tippelek (szóval kb. mindenre).

Tápod milyen márkájú, hány wattos? Futtass Memtest-et is, hátha megholt az egyik memóriamodulod. Alaplapon nincsenek púpos kondenzátorok? Használd egy ideig a prociba integrált VGA-val a géped, ha azzal nem áll le, akkor videokártya hiba volt.

Túlmelegedés is lehet, nézd a hőfokokat MSI Afterburner-rel vagy Open Hardware Monitorral.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont aug. 30. 09:10 Privát üzenet
Dongaben nevű felhasználó válasza:

Lehet szoftveres hiba is, valami frissítés miatt akár. Próbálj ki egy "Rendszer visszaállítás"-t a hibát megelőző időpontra.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont aug. 30. 09:32 Privát üzenet
Farkas999 nevű felhasználó válasza:

Érdemes megnézni a hibanaplót. Nekem a magas hőmérséklet miatt csinált ilyeneket. Ezzel rá tudsz nézni:

[link]

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont aug. 31. 11:56 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Az Adblock miért kapcsolja ki magát?
XP op. Rendszer alatt miért kapcsolja ki magát az Avast vírusirtó?
Hol lehet kikapcsolni a windows 7-nél hogy ne kapcsolja ki magát (es a mikor ujra inditom a számitógépet nem azt irja hogy start windows hanem hogy resume windows)? Csak akkor...
Laptopommal baj van, napok óta frissíti magát (kiírja h, frissítés kérem ne kapcsolja ki), hogy lehet ezt leállítani? A tálcán az az ikon van hogy a Windows 10 beszerzése, és ha...
Mikor beakarom kapcsolni a laptopom, ki-be kapcsolja magát. Mi lehet a baja?
Van egy Seagate backup plus 1T-os külső vinyóm, amit ha csatlakoztatok a laptopomhoz, és neki állok rátölteni valamit vagy épp böngészek rajta lekapcsolja majd ujra kapcsolja...

Kérdések a Számítástechnika rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!