Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért kapcsolja ki-be magát a...

Miért kapcsolja ki-be magát a gépem?

Figyelt kérdés

Teljesen véletlenszerűen vannak olyan alkalmak, mikor a számítógépem "Váratlan hibát észlel", majd újraindul.


Ilyenkor belekezd egy végtelen folyamatba: elindul, fut pár másodpercet, majd leáll. Ezt végtelen hosszú ideig ismétli, ilyenkor áramtalanítanom kell.



Nem vettem észre rendszerességet, ugyanúgy csinál ilyet nagyobb terhelés alatt, mint amikor alvóban van.


Nem vagyok egy informatikai zseni, de nem is tartom magam teljesen amatőrnek, ezekkel próbálkoztam:

-Megnéztem a bekapcsoló- és újraindító gombokat, nincsenek beragadva.

-Az áramellátó vezeték is megfelelően néz ki.

-A gépházt is kitisztítottam, nem volt vészesen poros.

-Futtattam egy teljes víruskeresést (Avast), de nem talált semmit

-Végigcsináltam a linkben található lépéseket: [link]



A gépem adatai:

-Win10

-Geforce GTX 750 Ti

-Intel Pentium G3420 3.2 Ghz

-10 GB RAM


Köszi ha végigolvastad, előre is fokozott köszi a válaszokért! :D



2018. aug. 30. 09:03
 1/3 anonim ***** válasza:

RAM, táp, VGA vagy alaplap hibára tippelek (szóval kb. mindenre).

Tápod milyen márkájú, hány wattos? Futtass Memtest-et is, hátha megholt az egyik memóriamodulod. Alaplapon nincsenek púpos kondenzátorok? Használd egy ideig a prociba integrált VGA-val a géped, ha azzal nem áll le, akkor videokártya hiba volt.

Túlmelegedés is lehet, nézd a hőfokokat MSI Afterburner-rel vagy Open Hardware Monitorral.

2018. aug. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Dongaben ***** válasza:
Lehet szoftveres hiba is, valami frissítés miatt akár. Próbálj ki egy "Rendszer visszaállítás"-t a hibát megelőző időpontra.
2018. aug. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Farkas999 ***** válasza:

Érdemes megnézni a hibanaplót. Nekem a magas hőmérséklet miatt csinált ilyeneket. Ezzel rá tudsz nézni:

[link]

2018. aug. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!