Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Érdemes megvenni ezt a noteboo...

Érdemes megvenni ezt a notebookot?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy ideiglenes kis notebookot,45ezer forint körül van,de egy kevésbé népszerű márka,a Navon gyártja. Olvastam róla hideget-meleget,hogy nem elég stapabíróak a termékeik,valaki szerint meg tapasztalat alapján rámondja,hogy egész jók. Olvastam olyat is,aki azt mondta,hogy a tulajdonságai a fontosak.

Igazából nekem képek tárolására,tételek kidolgozására kellene,meg nagyritkán sorozatozásra.

Maga a gép:

[link]

Mivel nem nagyon értek hozzá,így a műszaki zsenik kisegíthetnek.Kis kevéske diákfizetésemből erre futja jelenleg,nem az érdekel,hogy mit mennyivel drágábban tudnék megvenni meg mi mennyivel jobb,hanem az,hogy amire kell,arra tudom-e használni vagy sem.



2018. szept. 1. 21:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Felejtsd el, nagyon gyenge mindene, az egyetlen pozitívuma az olcsósága.

A Navon nem gyárt csak átcimkéz, ugyanez a laptop kínai oldalakon más néven is megtalálható.

A minimum, ha ragaszkodsz a belépő szintű a laptopokhoz, a 4 GB ram és a 64 GB belső tárhely.

2018. szept. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt teljesen felesleges megvenned.

Inkább nézelődj Hardveraprón, ha már ennyiből laptopot akarsz venni.

2018. szept. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Egy ideig én is néztem ezt a gépet jobb kiszerelésben, hogy másodlagos utazós gépnek jó lesz, de már letettem róla. A te esetedet nézve szerintem leginkább a képek tárolása az, ami miatt elbukik ez a gép, illetve véleményem szerint egy idő után sorozatnézés/netezés közben is egyre inkább felbosszantana, mert a mai világban ennek a teljesítménye egyszerűen kevés. Az ami ennél a gépnél 2GB (a RAM memória), annak minimum 4-nek kellene lenni, a 32GB tároló pedig szintén jobb, ha sokkal több ennél, mert túl sok program, kép és film biztosan nem fér rá.

Egyébként jómagam is diák vagyok, ezért megértem a helyzetet, és szívesen ajánlanék is valamit helyette, de ebben az árkategóriában megfelelő új gépet nem lehet találni. Ha nem csak új gép játszik, akkor azt javasolnám én is, hogy hardverapron keress valami korrekt használtat, ilyen árban lehet találni olyat, ami jobban kiszolgálja a mai igényeket, ugyanakkor mivel nem nagyon értesz hozzá, azt sem szeretném ajánlani, hogy beleugorj bármibe.

Ha árban picit feljebb mész, 70 ezer körül már lehet egy fokkal jobb laptopot venni újonnan, ami szerintem már a te igényeidet kiszolgálná, és azt ugyan nem mondom, hogy teljesen nyugodt, de mindenképpen nyugodtabb szívvel ajánlanám. :)

2018. szept. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!