Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi értelme van annak egy...

Mi értelme van annak egy cégben, hogy megveszik az új gépeket Windows 10-el, de utána az összesről letörlik a 10-et és Windows 7-et telepítenek rájuk?

Figyelt kérdés
Semmi különleges program nincs rajtuk használva, csak Office 2007 és egy Chrome-on keresztül működő adatbázis.

2018. szept. 3. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Millió oka lehet.

A szimpla tudatlanság és nemtörődömségen át a különböző stratégiai lépeseken keresztül a csalásig bármi.

2018. szept. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Dongaben ***** válasza:
100%
Cégek nem nagyon szoktak előre telepített gépeket venni. Szerintem, te tudod rosszul.
2018. szept. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg így történik, akkor lehet, hogy a pályázati feltételeknek megfelelés miatt kell mai gépre mai rendszer, és még így is megéri.
2018. szept. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak régebbi szoftverek, amik nem futnak rendesen Windows 10 alatt, de Windows 7nél nincs ilyen gond.
2018. szept. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy nem lehet átállni egyik napról a másikra. Hiába cserélsz minden gépet, ha egyszer az infrastruktúrát is át kell alakítani. Továbbá a dolgozók többsége annyit tud, hogy van az a bigyó, amivel csinálják a bogyót... Eléjük raksz egy egészen más rendszert, a hajuk kihullik, hiába csak 1-2 programot használnak.


Mindemellett egyéni vélemény: Engem egyáltalán nem győzött meg a 10 sem megbízhatóságban, sem használhatóságban. Önálló életet él, akkor is frissíthet, ha megtiltottad, fél éves nagy frissítésnél simán elszállhat az egész a francba... Nyilván lehet ott épp a másik véglet lenne, de egyszer kell gebasznak történnie, és máris jön a bevételkiesés.

2018. szept. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
A Windows10-et kifejezetten játékokra tervezték, nem pedig komoly munkára, pl. adatbázis kezelésre, hosszabb szövegek írására stb. Vagyis erre a célra használhatatlan. Nem véletlenül nem váltanak a cégek. Itthon pedig? Volt egy Win10-es laptop a kezemben hetekig, nem volt nehéz megszokni (Startmenű telepítve), de az állandó háttérben frissités, az emiatti lefagyások, az eltűnő aktiválás (valódi!) stb. miatt nem kértem belőle. Marad még sokáig a Window7 a sajátomon. Jó lenne, ha Redmond is belátná ezt és gyorsan fejlesztene egy másik operációs rendszert.
2018. szept. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 MolotovPunk ***** válasza:
100%
Mi értelme van?Szerintem annyi,hogy a Win10 tele van még mindig sok hibával és hibás frissítésekkel.Nem véletlenül van az,hogy sok automatában és cégeknél is Windows7 vagy esetleg XP fut még mindig.Egyébként az is elképzelhető,hogy a Win10 is úgy fog járni,ahogyan a natúr Win8 is járt.Lesz talán egy kijavított verzió,ami Windows10.1 lesz....
2018. szept. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 MolotovPunk ***** válasza:
Egyébként mindkettő gépemen Windows7-es megy.Nem véletlenül.Win10-el rengeteg gond van.2018-ban is.
2018. szept. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elegem van az olyan operációs rendszerből, amelyik állandóan helyettem akar gondolkodni!
2018. szept. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!