Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Számítástechnika » Egyéb kérdések

A kérdés

Mi miatt kap kék halált, fagy le vagy esetleg áll le magától a gépem?

Pár napja van ez a probléma régebben is elő fordult,de akkor mindig 1 nap után helyre jött. Leggyakrabban játékoknál jelentkezik a probléma, utána próbál újra indulni de nem sikerül és egy pityegő hangot ad ki és ez megy addig amíg nem sikerül neki.

Nem a gépigénnyel van a baj mert stabil 60 fps megvan.

A túl melegedéssel sincs mert a proci illetve a kártya nem megy 65 °C fölé.

A gép is ki lett tisztítva.

Ccleaner-be javítás, tisztítás megvolt.

Memória diagnosztika is volt és nem talált hibát.

A gépem se öreg (2 éves).

Nem tudom, hogy a újra rakás segítene-e? Az 1 és féléve volt.

Gépem adatai:

Processzor: Intel Core i3-4170 CPU 3.70Ghz

Memória: ADATA 8GB DDR3 1333MHz AD3U1333W8G9-R

Videókártya: GeForce GTX 750 Ti 4 GB

Op. rendszer: Windows 10

Alaplap: ASROCK B85 Anniversary

Tároló eszköz: Toshiba 3.5" 1TB 7200rpm 32MB SATA3 DT01ACA100

Tápegység: FSP Hyper M 500

Keress kérdéseket hasonló témákban: kék halál, Gép le állás, lefagyás

szept. 14. 15:04  Privát üzenet  

A válaszok
Nálunk a cégnél több gépen is volt a napokban kék halál, szóval én gyanítom, hogy a KB4457128 számú, Spectre sebezhetőséget javító patch okozza a problémát. Kiadtak egy újabb patch-et azóta, kíváncsi vagyok, hogy megoldja-e ezt a kékhalálozós problémát. Esetleg próbáld meg te is ismét futtatni a Windows Update-et.

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont szept. 14. 15:12 Privát üzenet
Kéne a bluesreenview nevű program neked, kiírja a kékhalál hibakódokat, küldd be őket ide.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont szept. 14. 20:32 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nekem sajnos semmit se jelezz ki a program. Viszont a legutolsó kék halál kódja 'Page Fault In Nonpaged Area' ez volt.

# 3/5Időpont szept. 15. 12:15 Privát üzenet

Windows memóriadiagnosztikát vagy Memtest86+-t használtál?

Utóbbit használd, akár egy éjszakán át is futhat.

A videokártya VRAM-ja is rossz lehet, vedd ki a VGA-t és használd a géped anélkül, ha megszűnt a hiba, akkor videokártya probléma lesz.

Rendszerhiba vagy vírusirtó is okozhatja, egy Windows újratelepítés megoldhatja.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont szept. 15. 12:34 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Memória diagnosztika volt,de memtest nem. Akkor majd este kipróbálom illetve a videó kártyát is megnézem.

# 5/5Időpont szept. 15. 17:15 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Játék közben magától kikapcsol a gépem de nem tudom miért én arra tippelek, hogy a gépem procija túlmelegszik de nem tudom mitől. Esetleg nem tudja hűteni a laptopom a procit? És...
A számitogépem pontban 20:30 kor bekapcsolt magátol! Szerintetek mi okozza ezt? Egyszer volt már ilyen akkor valaki azt hiszem szorakozott a WOL al. Azota nem volt ilyen. Esetleg virus?
A ps4 em kikapcsolásnál mostanában mindig azt írja ki, hogy preparing to turn off ps4, volt olyan is h elindítom a játékot és magától kikapcsolt a gép. Van rá vmi orvoslás vagy...
Terhesgondozó orvost keresek akinél szülni is lehetne, és nincs elszállva magától. Ajánlatok? Vélemények? I. Sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán Esetleg Dr. Alasztics Bálintról vélemények?
Lehet valahol csak külön babakocsi vázat venni? Esetleg magától a gyártótól/forgalmazótól?
Milyen kockázatokkal jár a hüvely gomba/fertőzés? Mi történik ha nem kezelik? Esetleg magától is elmúlhat?

Kérdések a Számítástechnika rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!