Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom, hogy egy...

Honnan tudhatom, hogy egy adott betűtípus alap-betűtípus-e?

Figyelt kérdés

Telepítettem már több free font-ot grafikuskodáshoz. Önéletrajzot csinálok, és szeretnék cool betűtípusokat használni, de olyat, amelyeket nem kell külön telepíteni, tehát ha azt használom, akkor biztos, hogy aki nézi az önéletrajzot, annak is telepítve van, tehát nem áll át egy másikra. Dátum szerint? Vagy ha föléviszem az egeret, a gyártót is kiírja. Csak azért mégis jó lenne pontosan tudni.


Szal olyan van, hogy ha pl olyan típust használok, ami a főnöknél nincs telepítve, akkor átáll neki valami másfajtára, mert ugye ott a főnök gépén az adott típus nincs meg.


Tehát ezért lenne jó csak az alapokat, hogy azok közül melyikkel néz ki a legjobban. Egyébként van ilyen, ami ilyen 1998-as, meg ilyenkori betűtípusok (ezt is kiírja alul, ha fölémegyek egérrel) , de az se biztos, hogy mindegyik alap.


2007-es Wordöm van.


Van olyan oldal, ahol az összes alapbetűtípust felsorolják ehhez (2007)?


Előre is köszönöm!:)



2018. okt. 12. 17:51
 1/7 A kérdező kommentje:
Tehát fölsorolják, ami nemcsak, hogy ingyenes, hanem még alapból is benne van a készletben.
2018. okt. 12. 17:58
 2/7 A kérdező kommentje:
*szal nemcsak ingyenes betűtípus, hanem benne van az alapkészletben eleve.
2018. okt. 12. 17:59
 3/7 A kérdező kommentje:
Bár, hogyha pdf-be rakom, akkor nem módosul, mert abba képet is lehet belerakni, de azért inkább szeretném alap-betűtípusokkal mégis.
2018. okt. 12. 18:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Simán használhatsz olyan betűtípust amit szeretnél. Neki is úgy fog megjelenni. Akkor okozna ez problémát, hogyha át akarná írni a dokumentumot. Ez nem valószínű.

Arial, Times New Roman. Ezek alap betűtípusok, megteszik.

2018. okt. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de egyébként szerintem átáll, mert amikor grafikuskodtam, akkor a képzésen kivetítettük, és akkor egyik csajszi mondta, hogy átállt a betűtípusa neki, Illustratorból nyitotta meg, és akkor a tanári gépre még nem volt telepítve az a betűtípus. És valszeg azért állt át a gép egy olyanra, amilyet ismer. Viszont hát nemtom, én most amit kinéztem, az asszem nem alap, viszont nagyon design-os:) Énszerintem akkor lehet, hogy pdf-be mentem el. De nemtom:) Ja és azt tudom, hogy az alapok között is vannak nagyon dizájnosak:) Akinek van még valami , amit tudna mondani ezekhez a dolgokhoz, kérem, írja. Az eddigi komit fölpontoztam:)
2018. okt. 12. 18:29
 6/7 tabaki ***** válasza:
100%

[link]

„Fonts and typefaces” menüpont.

„Bár, hogyha pdf-be rakom, akkor nem módosul...” -- Ez a PDF-export beállításaitól függ. Ha nem csomagolod bele a fontot, vagy nem alakítod görbékké a szöveget, akkor a gépen talált betűkészletekből választ.

Ami a Wordöt illeti, hirtelenjében csak Office 2013-hoz való listát találtam, de más gépeken azért feltehetőleg már tartanak ott:

[link]

Önéletrajzhoz tökéletesen megfelelnek a fentebb említett „unalmas” típusok. Általában nem is kelt jó benyomást, ha ott akarsz sziporkázni a tipográfusi kreativitásoddal. Ne a papírfecni legyen egyedi. Az elég, ha csak visszafogottan elegáns, és a helyesírása is rendben van. A te értékeid majd a szövegből kiderülnek.

2018. okt. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ment a zöld
2018. okt. 12. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!