Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ilyenkor a HUF vagy az EUR...

Ilyenkor a HUF vagy az EUR opciót válasszam?

Figyelt kérdés
bankkártyás online fizetésnél megkérdezi, hogy melyik pénznemben akarok fizetni... nem tudom melyikkel járok jobban
2018. okt. 15. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Amelyik a számlád pénzneme.
2018. okt. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

szerintem mindkettő lehet, különben nem ajánlaná fel.. tudja a rendszer hogy forint alapú a számlám mert már kérdezte.

csak gondolom forint esetében egy fix árfolyamot számol fel, euró esetében viszont az aktuálisat. csak nem tudom hogy ha az eurót választom felmerülnek e esetleg plusz költségek

2018. okt. 15. 22:28
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem érted ezek szerint a miértet.

Ha más pénznemben utalsz, mint a bankszámlád, a bank komoly pénzeket felszámol pluszban. Miközben ha azonos pénznemben utalsz, akkor csak az átvátásnál buksz, nem lesz ezen felül plusz banki költséged.

Nekem Erste számlám van, ott 5.000 Ft volt legutóbb a banki költség.

2018. okt. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%
ha forint alapú a számlád és euróban fizetsz akkor váltani kell. általában a váltás a kártyát kiállító bank árfolyamával vált. de vannak kivételek pl paypal
2018. okt. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
28%

"Ha más pénznemben utalsz"


De nem utal, hanem bankkártyával vásárol (utalásnál valóban igaz, bár ha külföldi számlára utalnál forintot, az ugyanúgy drága, mint a deviza utalás). Itt erősen határeset, hogy mi a jobb. Többnyire amúgy a kártyakibocsátós váltás, de ez sem igaz 100%-ban. Paypalnál pl biztos, hogy jobb, ha a kártyakibocsátó vált, és nem a Paypal (bármiről HUF-ra). USD és EUR-nál amúgy az is számíthat, hogy pl Visa vagy MC.

2018. okt. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
csak mert ha forintba fizetek akkor a fix árfolyam 345 ft azt irja..az elég sok... ezért gondoltam hogy ha euróba fizetek akkor az aktuális árfolyamot számolják be CSAK nem tudom hogy itt felmerülnek e plusz egyéb költségek is
2018. okt. 15. 22:52
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Legtöbbször úgy érdemes választani, hogy a kártyakibocsájtó váltsa át, ne a kereskedő. A másik opció gyakorlatilag lehúzás, mert olyankor többnyire rosszabb árfolyamon váltják. Tehát ha EUR-ért vásárolsz és forintos a kártyád, akkor azt válaszd, hogy EUR-ral terheljék meg a kártyádat mert ilyenkor a saját bankod fog váltani.

(Ha harmadik devizanemben történik a terhelés, akkor már kicsit trükkösebb mert akkor dupla váltás történik: a kártyatársaság (VISA/MC) átváltja EUR-ba és a bankod az EUR-t forintba. De többnyire ilyenkor sem érdemes a kereskedőre bízni a váltást.)


Ez igaz a legtöbb webshopra, a Paypal-ra (ahol egy apró betűs linken tudod átállítani, hogy miben terhelje meg, mert defaultból úgy állítja be, hogy rosszabbul járj), meg külföldön történő mind POS-os fizetésnél, mint ATM-es készpénz felvételnél.

Egyébként DCC váltásnak hívják és sok pénzváltó cég pont ebből az extra lehúzásból él.

Lásd:

[link]

2018. okt. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyébként pont ez a trükkje, hogy a saját, rosszabb árfolyamukat előre kiírják, a másikat, amivel jobban járnál, amivel a saját bankod vált, az nem.

Az árfolyamkülönbség meg akár 10-15% is lehet.

2018. okt. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!