Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a különbség az upgrade és...

Mi a különbség az upgrade és az update között? Látszólag ugyanaz a jelentése. Szinonima, két különböző dolog, vagy árnyalja ugyanazt a jelentést?

Figyelt kérdés
2018. okt. 20. 07:48
 1/6 belapus ***** válasza:

Upgrade akkor, amikor a főverzió változik, update akkor, ha a főverzión belül van frissítés.

A Microsoft esetében upgrade ( volt eddig ) az is, amikor operációs rendszert váltasz.

2018. okt. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Póriasan mondhatjuk azt hogy update esetén a ruha színét változtatom esetleg elegánsabb színre, upgrade esetén pedig pl. farmerről öltönyre váltok?
2018. okt. 20. 08:39
 3/6 belapus ***** válasza:

Igen, a hasonlatod nagyjából arról szól.

Persze lehet olyan gyártó is, aki a ruha színének változtatását már verzióváltásnak jelzi.

2018. okt. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez utóbbi gondolat már ha jól értem a szabványokról szól. Illetve definícióról.

Hogy kinek mi mit jelent.

Utána pedig az egyeztetésnél.

Ahogy a német-orosz háborúban a 40-es évek elején plusz gond volt hogy egyes hadászati mértékek kb. azonos névvel nem azonosak voltak. Így át kellett váltani, hogy tudják mire mivel reagáljanak, főleg a háború végefelé amikor már nem lehetett erőforrásokat pazarolni.


Kicsit eltértem a saját témámtól, elnézést, de hasonlatokkal talán könnyebb megértenem.


Közlebbi hasonlattal akkor ez olyasmi lehet mint a Windows 3.1-ről 3.2 re

vagy Windows 95-re váltani?

2018. okt. 20. 12:24
 5/6 A kérdező kommentje:

Viszont akkor azóta csak főverziók vannak?

A Windows 95

98

XP

Win7

Win8

Win10

nekem mind főverziónak tűnik. És amiket kihagytam azok se alverziók, csak kevésbé ismertek.

2018. okt. 20. 12:25
 6/6 belapus ***** válasza:

Legális Windows 7 licenccel lehetett kedvezményesen Windows 8-ra, 8-ról 10-re váltani.A Microsoftnál ennek az elnevezése upgrade volt.

Jó régen volt, de talán még az XP-ről is lehetett 7-esre.

Hogy a Microsoft mit gondol, nem tudom, de véleményem szerint ezek különböző termékek és nem főverziók, de a gyártó upgrade lehetőséget adott a váltáshoz.

Ami igazán hasonlított az upgrade-hez, az a 8-asról ( 8.1-ről ) a 10-esre való átállás volt, mert ott nem volt előírás a tiszta telepítés.

8-ról 8.1-re meg update, ahogy szintén az, amikor valamelyik Service Packot telepítetted ( XP -> SP1, SP2; 7 -> SP1 ).

2018. okt. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!