Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A gépenek délután volt hangja,...

A gépenek délután volt hangja, most nincs. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

Délután minden remekül szólt,youtube is játék is.

A fülesem is néma. Minden lehetőséget kiprobáltam,hogy hangot kapjak de semmi.

Dolbi advanced audio, sem csinál semmit.A jobb oldali tálacarszen is tudnám a hangerőt állitani de ott sem történik semmi.

Mindhol azt látom,hogy van hang...de mégsincs.


Windows 7.


Ha hangkártya megmakkan annak van fizikai jele?



2018. nov. 11. 00:08
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem süketültél meg?
2018. nov. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ugyvettem észre,hogy nem. De lehet... utána nézek.
2018. nov. 11. 00:26
 3/10 A kérdező kommentje:

Remek. A vezerlőpult-> hang-> kommunikácois fejhalgató

Tesztje sikeres.

De másnak továbbra sincs hangja.

2018. nov. 11. 00:33
 4/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg letörölni a hangkártya driverét (programját) majd újraindítás után ismét feltelepíteni
2018. nov. 11. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A Szolgáltatások között találsz egy olyat, hogy "Windows audio". Na, ezt a szolgáltatás nézd meg, hogy automatikus indulásra van-e beállítva vagy sem. Ha nem automatikus, akkor állítsd át arra. Mindettől függetlenül ha az Állapot oszlopban "Fut" állapot van írva, akkor állítsd le és indítsd el újra ezt a szolgáltatást. Nekem egyszer-kétszer volt már hasonló gondom, ez segített (vagy épp a gép újraindítás).

Ha neked ez sem segít, akkor töröld le az illesztőprogramot. Ez után nyisd meg az eszközkezelőt, ott keresd ki a hangeszközt és töröld (jobb klikk-->eltávolítás). Az eltávolításra klikkelés után felugró ablakban pipáld ki az illesztőprogram eltávolítása kockát is és utána indítsd újra a gépet. Újraindulás után keresd ki az illesztőprogramot a gyártó honlapjáról és rakd fel újra. Elméletileg a gép újraindulásától számítva képesnek kell lenned hangot lejátszani, de az audiovezérlő esetleges extra funkcióit az illesztőprogram telepítéséig nem fogod tudni használni.

Más ötletem per pillanat nincs.

2018. nov. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A Hangerőkeverőt próbáltad már?
2018. nov. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A hangkeverő szerint van hang.

Sőt amikor kiválasztom az eszköz->kommunikációs fejhalgatót->

és ott mozgatom a hangerő szabályzót annak is van hangja.

2018. nov. 11. 16:21
 8/10 A kérdező kommentje:

Driver törlés,telepités mennyire nehéz?

Sosem csináltam.

2018. nov. 11. 16:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha ismered az "audio" és "driver" angol szavakat, illetve a Vezérlőpultot, vagyis azon belül a "Programok és szolgáltatások" menüt, akkor semennyire...

De hogy nevén nevezzem a medvét, nyiss meg egy Vezérlőpultot, klikk a "Programok és szolgáltatások" menüre és a listában keress olyat, amiben az imént említett két angol szó előfordul. Töröld, onnantól mehet minden tovább úgy, ahogy én javasoltam. Előtte viszont próbáld meg a Szolgáltatások között azt, amit mondtam. Hogyan hozod elő a Szolgáltatások felügyeleti eszközt? 1) elkezded írni a Start menüben a keresőbe. 2)Vezérlőpult--->Felügyeleti eszközök--->Szolgáltatások. Ha egyszer megnyitottad, kattints rá valamelyikre (mindegy melyikre) és attól függetlenül, hogy semmi keresősáv nincs ott, kezd el írni ezt: "Windows audio" - oda fog ugrani és azt fogja kijelölni ennek hatására a program. Jobbklikk--->Tulajdonságok vagy Duplaklikk rá és az "Indítás típusa" legördülő menünél válaszd az "Automatikus" lehetőséget, ha nem az van kiválasztva. Az "Alkalmaz" gombbal véglegesíted a beállítást. Picit lejjebb látni fogsz egy "Szolgáltatás állapota" sort, ahova "Fut" állapotot fog írni valószínűleg. Alatta van pár gomb, kattints a "Leállítás" gombra, utána az "Indítás" gombra. Ez az amit nem rég úgy tűnik felületesen (?) írtam le. Mellesleg, ha ez beválik, tehát a szolgáltatás újraindítása segít, akkor ne töröld le az illesztőprogramot.

Mégvalami. MIELŐTT letörölnéd az illesztőprogramot, fontos, hogy TUDD az audiovezérlő pontos típusát, ami alapján le tudod tölteni a megfelelő illesztőprogramot és újra felrakni. Egy Aida64 Extreme programmal meg is tudhatod a szükséges infót. download.aida64.com/aida64extreme598.exe - innen töltheted le. Elindítod a telepítőt, klikkelgetsz a Tovább gombra, a végén befejez. Kirakja az ikont az asztalra. Indítsd el. Kattints a "Számítógép" menüpontra bal oldalon, vagy középen, mindegy, azon belül az "Összegzés" almenüpontra. Felül összesítő infók, alább "Alaplap", "Megjelenítés", és "Multimédia" bekezdés van, mindegyik ilyen bekezdés alá oda van írva a típus és a kapcsolódó tudnivalók. Neked itt a "Multimédia" kell, ott találod az audiovezérlő pontos típusát. Azt kimásolva és a böngészőbe beírva elnavigálhatsz a gyártó oldalára. [link] - itt a példa, megtaláltam a hangkártyát, amit ki is jelöltem. Integrált megoldásoknál általában ezzel semmire sem mész, ilyenkor az alaplap gyártójának weboldalát kell meglátogatnod az illesztőprogramért: [link] - görgess feljebb az alaplap típusáért. Ez nálam a B150M Bazooka Plus. Beírom a google-be, nagyjából első találat és ennyi kb.

2018. nov. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Annyit még megjegyeznék, hogy nem egy gyártónak nincs lokalizált weboldala, azaz egy MSI esetében például tuti, hogy angol weblapon kell tájékozódnod. Amit kiemelnék ismételten: próbáld meg előbb a Szolgáltatások között azt, amit mondtam, utána töröld az illesztőprogramot és rakd fel újra.
2018. nov. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!