Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Belassult laptop ellen valami...

Belassult laptop ellen valami ötlet?

Figyelt kérdés

Van egy kb. 2 éves Lenovo flex 2 laptopom, 8Gb-RAM-mal,i5-ös processzorral, 500Gb-os SSHD-vel, illetve az integrált mellett egy NVIDIA GeForce 840M videókártyával.

Néhány hónapja jelentős lassulást vettem észre, van, hogy 5-10mp-et kell várni pl. a fájlkezelő megnyitására, egyszerű programok, képek, oldalak megnyitására, holott eleinte szinte gombnyomásra betöltöttek. Feladatkezelőben gyakran figyelem a teljesítménymonitort, normál használat pl. böngészés közben a RAM használat kb. 30-40% körül szokott mozogni, merevlemez, videókártya pedig általában 10% alatt, esetleg néhány 10%-on. Tehát teljesítményhiány nem hinném hogy fennáll. Merevlemezemen van még kb. 230Gb szabad tárhely, azzal sem hinném hogy probléma lenne.

Jelentős igénybevétel esetén sem nagyon szokott felmelegedni a gépház, általában langyos.

Lefuttattam egy teljeskörű víruskeresést, ami teljesen negatív lett, de egyébként sem szoktam kétes eredetű oldalakon járkálni, letölteni onnan.

Merevlemez töredezettség mentesítést is lefuttattam.

Eredeti Windows 10 van a gépen, rendszeresen frissítve.

A windows újratelepítésére tudok még gondolni. mint megoldás, de ha lehet, szeretném elkerülni, elég macerás lenne.

Van esetleg valami ötletetek?



2018. nov. 30. 15:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálam most volt egy kis win 10 frissítés és az ujjlenyomat olvasom nem működik...
2018. nov. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Rendszer reinstall... Általában aktív használat mellett 2 évnél többet nem szoktak jelentős lassulás nélkül kibírni.
2018. nov. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is telepítés.

Viszont ha cakk-pakk felraktad, frissítetted, beállítottál ezt-azt, érdemes menteni képfájlba. Onnan mindig friss rendszert állítasz vissza, utána az aktuális frissítéseket felteszed és ha kedved van, ismét elmented, egy új állapotban.

Így az "újrahúzás" kb 15 perc. AomeiBackup...

2018. nov. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!