Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet a baj a laptopommal?

Mi lehet a baj a laptopommal?

Figyelt kérdés

Laptopom minden nap használom filmet nézni, zenét hallgatni, Interneten böngészni. Tegnap előtt munkából hazajövet bekapcsoltam (HP Pavilion G6, Windows7 Ultimate 64 bit) és csak szimplán böngészni akartam neten, így indítottam a Google Chrome-ot. Képernyő elsötétedik, majd 'kékhalál' a következő hibaüzenettel:


[link]


Kisvártatva a laptop újraindul, Windows 'feláll'. Tudok vele szinte bármit csinálni: filmet nézni, zenét hallgatni, szöveget szerkeszteni, táblázatot kezelni, tényleg bármit, de ha böngészni akarok és indítom a Google Chrome-ot, fekete képernyő, kékhalál a fenti szöveggel, majd a laptop újraindul. Olyan is volt, h a laptop a kékhalál után újraindításkor csipogó hangot adott ki, ugyanazt a rövid hangot ugyanannyi időközönként ismételve (tényleg volt, h egy percig is vártam és nem hagyta abba, nem állt fel a rendszer, csak csipogta ugyanazt a rövid 'síp hangot'). Olyan is volt, h nincs csipogás, a kékhalál után újraindul a laptop, feláll a Windows és a képernyő 640x480-as felbontásban néz vissza rám. Akkor leállítottam, majd újra bekapcsolva a laptop megint a vártaknak megfelelően működik, semmi baj nélkül. Idővel rájöttem, h böngészni is tudok Mozilla Firefox-szal, minden másra is jó, mit fentebb felsoroltam.


Tegnap újratelepítettem a Windows7-et a laptopon, megváltoztattam a partíciók méretét is a merevlemezen. Még tényleg csak a laptop működéséhez szükséges alap driver-eket telepítettem fel, majd utána az Explorer-rel Google Chrome-ot szerettem volna telepíteni. Elindul a telepítés folyamata, de mikor a Chrome a telepítés végével elindulna, fekete képernyő, majd kékhalál és a laptop újraindul.


Most a laptopommal van valami baj, vagy a Chrome szívat engem?



2018. dec. 5. 11:22
 1/6 CspCsj ***** válasza:

0x00000116 (VIDEO_TDR_ERROR):

Ha összeomlott a videokártya illesztőprogramja és nem sikerült felépülnie ebből, akkor a 116-os kék halált kapod.

BGA hibára utal. Magyarra fordítva kezd tönkremenni a video chip.


Forrás: [link]

2018. dec. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 CspCsj ***** válasza:

Kimaradt:

Driver újratelepítés után/mellett a belsejének a portalanítása és a chip-ek hővezető pasztájának a cseréje is ajánlott.

https://www.youtube.com/watch?v=bxOx7yXB8Og

https://www.youtube.com/watch?v=pLMTtXe3YNE

https://www.youtube.com/watch?v=fVgkMC9WKNA

stb.

2018. dec. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! A laptopot 2013-ban vettem boltban teljesen újként. A HP honlapján sajnos nincs újabb driver már a laptopomhoz 2012-ben került fel az utolsó is. A portalanítás megérhet egy próbát, még sosem volt szétszedve (bár nem mondanám, h hangosan pörög a ventilátor benne).
2018. dec. 6. 08:08
 4/6 kkovax38 ***** válasza:
Egyszerűbb megoldás lehetett volna a Rendszervisszaállítás arra az időpontra amikor még tökéletes volt a Laptop. A crome- val mostanában előfordulnak gondok. Ezeknek kiküszöbölésére rendszeresen frissíteni kell a Crome-t, a Java-t, a Flashplayert, engedni kell a JavaSript-et és a cokie-ket. A ddig kell ezeket elvégezni, míg naprakésznek nem jelzi a [link] oldal
2018. dec. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Sosem csináltam mentést a frissen telepített Windows verziómból. Egyébként minden automatikus frissítésen volt/van a Flashplayer-nél pl automatikusan keres, de mindig feldobja ha van új és nekem kellett engedélyeznem a telepítését, vagy elnapolnom (kivéve a Windows7-nél kapcsoltam ki a frissítések keresését és telepítését, talán tudjátok miért). A legfrissebb verziót szedtem le a Chrome-ból is, mikor újratelepítettem a gépet és mégis az lett, amit írtam fentebb.
2018. dec. 7. 18:22
 6/6 A kérdező kommentje:
Szóval ma elvittem egy hozzáértőhöz a laptopomat, aki szétszedte és portalanította (csakúgy, mint a 2. hozzászóló által küldött linkeken). Utána összerakta és a Chrome-ot elindítva ugyanúgy kék halál. Letörölte a videokártya driver-jét, kivette a memóriát, betett egy másikat (a másik slot-ba ráadásul), újraindította, Chrome próba, működött. Telepítette a videokártya driver-jét, Chrome próba, működött. Megtisztította az én eredetileg kivett memóriámat, belerakta vissza, Chrome próba, működött. Azóta is gond nélkül használom. Úgy néz ki a laptop egyelőre még nem kuka.
2018. dec. 9. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!