Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » PC - Tapasztalat, vélemény?

-=Dávid=- kérdése:

PC - Tapasztalat, vélemény?

Figyelt kérdés

(Korábban már kitettem ezt a kérdést, de más kategóriába (Szórakozás,játék) ezért gondoltam kiírom ide is illetve kiegészítettem az eredeti kérdésemet a már korábban kapott válaszokból.)


Sziasztok egy viszonylag olcsó PC -t rakok épp össze kizárólag Gaming céllal.

Most nem arra vagyok kíváncsi hogy ez a Build mekkora szar vagy ,hogy ma már nem éri meg ilyen PC-t összerakni játékra.

A kérdés inkább az lenne, hogy mi a véleményetek erről a PC összeállításról a jövő tekintetében illetve, ha van olyan akinek hasonló vagy akár ugyan ilyen PC -je van mik a tapasztalatai a mostani vagy akár a közel múltan lévő játékokkal kapcsolatban és mire számítotok a jövőben mennyire bírja majd el egy ilyen gép az új játékokat?


PC:


Processzor: AMD Phenom II X4 965 Black Edition (4 mag, 3.4 Ghz)

Videokártya: MSI GeForce GTX 1050 Ti (4GB, GDDR5, 128bit) [6 pin-es PCI-e csatlakozóval]

Alaplap: ASRock 970 Pro3 R2.0 (AM3+,DDR3 2100+)

Ram: - Eredetileg: ADATA XPG Spectrix D41 (16GB (2x8GB), DDR3, 3200MHz) - akartam venni, de írták, hogy az alaplap nem támogatná az RGB -t illetve elég lenne 1600mhz -es is (Ezért ezt inkább elvetettem)

Helyette gondoltam erre: Corsair Vengeance 16GB (4x4GB) DDR3 1600MHz (CL9)

Tápegység: 600W - LC600h-12 v2.31 (Ennél többet sajnos nem tudok róla régebbi gépből van)

OP rendszer: Win10 (64 bit)


Ide még egy rövid háttér story mert az eredeti kérdésben írták hogy ez egy eléggé rossz összeállítás...Igen tudom jelenleg nincs rá nagyobb keretem (várhatóan nem is lesz) Ez a PC 2 másik gépből lett (lesz) összedobva mert a korábbi gépben elfüstölt a proci és vitte magával az alaplapot is. Eddig csak a processzort vettem bele újonnan illetve egy 1050ti -t vennék még és a ramokat bővíteném 16GB -ra ,mert jelenleg 1x4GB -om van csak.

És ide a végére még egy + kérdés:

Az előző kérdésnél kapott válszban azt írták hogy az alaplap nem tudná kihasználni a processzor teljesítményét "lekorlátozza" Én utána néztem és ez a processzor AM3+ foglalatos és az ehez való alaplapoknál csak DDR3 -as van és nincs ennél erősebb (Az enyém 2100+) Illetve néztem teszteket és ugyan ilyen alaplappal megfelelő hűtéssel ezt a procit kihúzták 3.4 -ről 4.2 Ghz -re (ez nekem nem célom csak megemlítettem) - Esetleg ezzel kapcsolatban vélemény?


Még egyszer szeretném hangsúlyozni, hogy...Tudom, hogy ez a gép nem "2019 Ready" Én kizárólag a véleményekre és az esetleges tapasztalatokra (ha van) vagyok kíváncsi ezzel az összeállítással kapcsolatban kizárólag a játékok terén.


A válaszokat előre is köszönöm további szép napot :)



2018. dec. 5. 17:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Az a helyzet hogy a proci és az alaplap elég macera.. Ha van lehetőséged, és időd akkor szerintem válj el tőlük és ruházz be egy olcsó AM4-es alaplapba és Athlon 200ge, r3 1200 r3 2200g-re valamint DDR4 8giga ram-ra.. - Ez egy alternativa.


Esetleg a CPU-t nem szeretnéd le cserélni némileg? A lapod ezeket a procikat támogatja amik a mai helyzetben is meg álják a helyük. [link]

2018. dec. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

PC-ről vélemény:a processzor nagyon régi, 2009 első felében jelent meg. Ebből a foglalatból a maximum amit kihozhatsz, az az FX széria. Gyorsabb, mint az általad említett Phenom II-es, és nem is olyan drága (FX 8350-24. 120 forint). Fontos, hogy jó hűtést vegyél, mert a régebbi amd processzorok eléggé tudnak melegedni.


Tápegység nem annyira megbízható. Ha nincs rajta garancia, én nem vállalnám be

2018. dec. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!