Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért zuhant le az FPS-m...

Miért zuhant le az FPS-m Minecraft Shader Modban?

Figyelt kérdés
Annyi a lényeg, hogy be volt nekem állítva Chocapich V6 ultra Shaders 70 fpsre. Persze volt egyk kis ingadozás, de remekül futott. Egyik nap arra lettem figyelmes, hogy ha Shadersben vagyok már nem annyi Fps-em van, hanem 20-10. Próbálgattam más shaderseket is, de mindegyik ugyan ez volt. Ez nem original Minecraft, hanem egy launcher. Más launchert is próbáltam ott is ugyanannyi az fpsm. Az az érdekesség még, ha nem jelölöm ki külön futtatás nagy teljesítményű processzorral a játékot intel hd beípített vidikarit használ. Illetve tudom jól, hogy nem ennyi fps-nek kellene lenni,mert korábban is ugye több volt jóval.

2018. dec. 6. 16:49
 1/1 he84 ***** válasza:
Azért lesz a shader-ektől jóval kevesebb az FPS-ed, mert minden shader eléggé terheli a processzort és a memóriát is. Ha a géped nem a legjobb, nem a leggyorsabb, akkor mindig is akadozós, alacsony FPS-ű lesz a Minecraft-od shader-ek használása közben. Legalább 4 magos processzor kéne és 8 GB-nál több RAM. Akkor talán jobb lesz, több FPS-t fog bírni és akkor kevésbé lesz látványos az FPS csökkenés, meg az akadás is.
2018. dec. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!