Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi (k) re figyeljek új "gép"...

Mi (k) re figyeljek új "gép" vásárlásakor?

Figyelt kérdés

Nos, mivel a mostani gépem (laptopom) már elég régi, gondoltam idén karácsonyra ezzel "lepem meg magam".


Na igen, de bele is ütköztem abba a problémába, hogy nem tudom mi alapján döntsek - ezért kérném az itteni a számítástechnikában járatos embereket, hogy esetleg pár tippet (vagy akár konkrét példát) adjanak.


Milyen tulajdonságokra kell figyelni, mi az ami már "jó"? És körülbelül "mennyibe lesz"?


Nekem az alábbi "szempontok" számítanak:


1.Ha lehet játsza le jól a nagyobb felbontású videókat (HD?), amivel a mostani már nem tud megbírkózni (szegénykém 12 éves)


2.3-4 éves játékok elindulhatnának rajta kb. jól


3.Lehetőleg ne akadozzon még "csak úgy", mint a mostani (igaz ez is csak kb. fél éve)


"Asztali" gépet, vagy "laptopot" érdemesebb-e venni? Melyik oldal a legjobb? (Ez itt a reklám helye) Hogy kerüljem el az átveréseket? Ismerősöm ráfaragott, igaz ő nagymellénnyel ment be "a legdrágábbat kérem"... Be is csapták.


Bocsánat a "szakszerűséget" abszolút mellőző leírásért, tényleg nem értek ehhez, baromságot meg nem akarok írni (bár lehet így is sikerült, de nem volt szándékos, ezért is van szinte minden idézőjelben)



#ismeretlen terület #nem az én szakterületem
2018. dec. 10. 11:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Asztalival olcsóbban kijössz, még úgy is ha monitort is kell venned. Ehhez nincs oldal, pcx vagy ipon -on összeállítod milyen alkatrészeket kérsz bele, és összeszereléssel megrendeled (összeállításban akár itt is tudunk segíteni ha egy max árat írsz).


Laptopnál átlagosan kb 2x annyit kell fizetned ugyanazért a teljesítményért, cserébe nyilván hordozható (más előny nincs), de nem bővíthető, maximum egy ram modullal és esetleg 1db adattárolóval.


Általánosságban ma már fontos/ajánlott SSD-re tenni legalább a rendszert (minimum 120gb, de olcsók már).


Asztalinál ryzen APU -val meglehet spórolni a videokártyát, ha úgyis csak régebbi játékok érdekelnek.


Átverést úgy kerülöd el ha független embert kérdezel, minket, prohardver fórumot, IT-ban jártas ismerőst.

2018. dec. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mekkora a keret?


Asztali géppel annyiban jársz jobban, hogy sokkal erősebb konfigot lehet kihozni az árból.

Ryzen procik most ár/érték arányban jobbak, de én az intelt ismerem.

3-4 éves játékok közt is nagy a szórás. Ha van lóvé, akkor pl. egy hatmagos 8. generációs i5 proci évekig tökéletesen ki fog szolgálni (pl. i5 8600k), bár ez jóval többre elég, mint amire írod, hogy használnád. 3-4 éves játékokra több, mint elég mondjuk egy i5 6600K, i5 7600 vagy ezzel ekvivalens ryzen proci. A "k" jelzésű procik Z-s lapokban húzhatóak, de felárasak.

Pár játék 16 GB RAM-ot követel, neked elvileg elég 8 GB DDR4 RAM

HD videót mindegyik viszi, még integrált GPU-val is.

Videókari amd rx 470 vagy 580 vagy gtx 1060 szintén bőven elég 3-4 éves játékokhoz. Van, amelyikhez egy Gtx 1050 vagy rx 560 is elég, de ezek már nem sokáig húzzák:)

2018. dec. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!