Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megéri még 2017-es iMac-et venni?

Megéri még 2017-es iMac-et venni?

Figyelt kérdés

Legalapabb felszereltség.

6 éves asus laptopom van( [link] ), most néztem az említett iMacet, 419e ft-ért. Ez a laptop sajnos már nagyon kivan, vírusos, lassú stb.

Ebből az iMac-ből egy alap 1TB-os modell bőven felülmúlná a jelenlegi Asus-t, igaz?

Egyik barátomnak is iMac-je van, és nagyon metetszett, évek óta iPhone-om van , és iPad Pro-m, ezekhez kb minden gyári apple kiegészítőt megvettem, és imádom őket, ezért szeretnék iMac-et, de nem ismerem azért annyira mélyen őket, mint az Apple telefonokat, vagy tableteket.

köszi!



2018. dec. 15. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem fontos a mobilitás akkor jó lehet. Viszont és mindenképp SSD-s modellt néznék. Vagy számolj rá az árra egy külső SSD-t, amin a rendszer és az appok fognak futni.
2018. dec. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, mobilitásra ottvan az iPad Pro+apple pencil+keyboard, de miért kell hozzá SSD, ez a változat 1TB-os, eddig igazábol 750GB elég volt durván :/

Amitól félek, hogy hogy fog menni a videószerkesztés, modellezés alapok, stb. mikor az előző laptopm 6Gb memóriával van felszerelve, és ez csak 2Gb-tal több, bár tudom, hogy nem csak ezt kell nézni és az apple kombatibilitás király, de akkor is.

Köszi a választ

2018. dec. 15. 21:23
 3/4 anonim ***** válasza:

SSD azért kell hogy gyors legyen a rendszer. 2018-ban (lassan 2019-ben) nem is értem miért árulnak csak HDD-vel iMac-et. A RAM legjobb tudomásom szerint bővíthető otthon "házilag", garanciavesztés nélkül.

Ha valamilyen nagyon specifikus programot használsz, akkor érdemes megnézni, hogy van-e neki MacOS kompatibilis változata.

Egyébként ajánlom ezt a fórumot, ha bármi kérdésed van: [link]

2018. dec. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tudtommal ezt nem lehet hazilag boviteni memoria szempontjabol.

Kozben utananeztem az SSD-nek.

Jo link! Koszi a valaszokat, ment a zold kez!

2018. dec. 16. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!