Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy kell letiltani a laptop...

Hogy kell letiltani a laptop billentyuzetet?

Figyelt kérdés
Ugy hogy ne tudjak vele irni

2018. dec. 16. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyet szerintem nem lehet, ha lehetne (pl. BIOS-ban) miként oldanád fel a tiltást ha már nem lenne szükség rá?

Mondjuk biztos külső USB billentyűzettel, de nem tudom azt kezelné -e...

Már ha lenne ilyenre lehetőség.

Ha tudsz angolul, azért vannak tippek.

Keress rá:

"disabling notebook keyboard".

2018. dec. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Steve G. Paul ***** válasza:

A billentyűzet is csak egy eszköz driver-rel. Windows alatt az eszközkezelőben megkeresed és letiltod.

(de ha másfélét rádugsz USB-n attól még az menni fog!)

2018. dec. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Letiltani nem lehet csak eltavolitani. Ha viszont eltavolitom, nem tortenik semmi, keri az ujrainditast es miutan ez megtortent azutan is ugyan ugy megy a billentyuzet..
2018. dec. 16. 21:58
 4/4 Steve G. Paul ***** válasza:

Nehéz megtalálni az igazi driver-t (főleg mert lehet hidden és így nem latszik a dev.manager-ben). Ez talán segít:


[link]


Ha megvan akkor a driver visszarakas letiltasa:

Go to Start–>Search type in gpedit.msc

Click the file to open the Local Group Policy Editor and show Windows who is in control!! You want to go here: Computer Configuration->Administrative Templates->System->Device Installation. Click on the subfolder Device Installation on the left and on the right side you will see the possible restrictions.

Right Click on Prevent Installation of Devices not described by other policy settings and edit this option, set it on ENABLED.

Reboot Windows and enjoy its inability to pollute your system with its standard driver, open gpedit.msc again and revert the change so you will be able to install your driver.

2018. dec. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!