Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linux dd parancs gzippel...

Linux dd parancs gzippel lemezkép mentéskor az üres helyek mennyire tömörülnek össze?

Figyelt kérdés

Kb 10%-a használt az 500GB-os vinyónak, de most nincs 500Gb szabad helyem. Mekkora helyet foglal majd a zippelt image file?


Tudom lehetne gparteddel zsugorítani előtte, de pont attól tartok, hogy közben valami gond lesz.


2018. dec. 18. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Függ a fájlok tömöríthetőségétől is, mint például egy eleve tömörített JPEG már alig tömöríthető tovább.

De abban biztos lehetsz, hogy HDD üres helye nullára tömörül normális esetben, azaz esetedben 10 % legfeljebb a végeredmény, mínusz amit még "kalapál" rajta.

Nem használok Linuxot, de ez így működik máshol is.

2018. dec. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ha mar volt a hddre másolva akkor ott a régi adat mégha nem is látod, így az eredmény megmondhatatlan.


Megoldható pl csinálsz egy file-t nullákkal teli, és azt kiirod a hdd-re, majd törlöd aztán csinálod meg az imaget..

akkor nincs számottevő hely növekedés.


azt megoldható így is.


ha persze rám hallgatsz, úgy hogy én nem értek a linuxhoz.


dd -vel lemásolod a hddd elejét, ezzel megvan a particiós tábla, és pl ha efi boot akkor azok is meg minden.


majd partimage vagy fsarchiver nem tudom melyik az ujabb de mindkettő megy, azzal csinalsz file szintű mentést..


ha restore:

dd-vel vissza a hdd elejét a boot etc rendben van.

fsck kell ilyenkor neki, mert lesz ott káosz rendesen de lemegy hamar, vagy egyszerűbb ha a linux system particióra ujra építed az fs-t inkább azt javaslom

majd a partimagevel vissza a fileket.


voila :)

igazából többet kell gépelni ennyi, ellenben nem tekerteted a hardvert feleslegesen. ssd esetében ez inkább megoldás mitn szétcseszni az ssd-t.

2018. dec. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kár hogy nem lehet szimulálni a folyamatot..
2018. dec. 18. 11:10
 4/9 anonim ***** válasza:

Az első választ írtam, pontosan nem emlékszem már, hogy a dd csak szektorszintű lemezképet csinál, vagy fájlszinten is tud operálni, így viszont már nem olyan biztos, amit írtam.


Windowsban mindenesetre ezzel (is) szoktam, megoldja ezt a problémát:

[link]

2018. dec. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Most meg akarod csinálni vagy szimulálni akarsz ?
2018. dec. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ha előre ki tudnám kalkulálni, akkor lehet volna akkora vinyóm, amire rá tudnám klónozni.

Így értettem a szimulációt.

2018. dec. 19. 08:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Indítsd el és kiderül.vagy mondom 0val írd teli a winyon az üres részt.es akkor tuti.
2018. dec. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem én, de, nem akarok írni a vinyóra, csak olvasni róla.
2018. dec. 19. 09:27
 9/9 A kérdező kommentje:
A segítőkézséget köszönöm és díjazva adtam mindkettőtöknek pontot.
2018. dec. 20. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!