Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miként tudnám átnevezni...

Zohonyai Balázs kérdése:

Miként tudnám átnevezni azokat a file-okat Windows alatt, amik Linux alatt készültek és érvénytelen karaktereket tartalmaznak (pl. ":" és "? ")? Így a gép látja a fájlt, de bármit akarok vele csinálni, azt írja ki, hogy nem találja a fájlt.

Figyelt kérdés

2018. dec. 27. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:

" chkdsk /V /f [My bad files were on another drive other than the OS drive, so it was able to dismount it. If it is the OS drive, it may have to do this stage at startup.] "

[link]

Aztán hogy a chkdsk pontosan mit csinál a fájllal, azt nem tudom, de valahogy rendezi a problémát.

2018. dec. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyébként milyen fájlrendszeren vannak a fájlok? (De gondolom NTFS.) Melyik rendszer tette oda és mi módon?
2018. dec. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1-es:

A "chkdsk /V /f" megoldotta a dolgot, köszönöm a választ. (Jó sokat molyoltam vele, mire a kérdéssel ide jöttem). A lemezellenőrző egy "found.000" könyvtárba pakolta át az olvashatatlan fájlokat. Egy részük kiterjesztése korrekt maradt, másokat simán .chk kiterjesztéssel tette át. Ezekkel még lehet dolgozni, hogy mik lehettek, de megoldom. Nem volt túl barátságos a chkdsk, de a fájlok teljes elvesztésnél sokkal jobb.

2-es:

Egy linuxos gép másolta ki egy NTFS drive-ra. A fentiekkel megoldódott a kérdés, ha lett is volna jobb, már késő, a chks után nincs visszaút...

2018. dec. 28. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!