Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Külső SSD meghajtóról be...

Rics37 kérdése:

Külső SSD meghajtóról be lehet bootolni egy linux rendszerrel? (többi lent)

Figyelt kérdés

Jelenleg gépemben van egy 1Tb-os merevlemez, melyen nagyjából egyenlő arányban foglal helyet egy Linux Mint és egy Win7.

A terv az lenne, hogy a linux partícióját törlöm, majd vennék mondjuk egy 256GB-os külső SSD-t és erre raknám rá a linuxot, merevlemezen lévő üres partíciót pedig becsatolnám a home mappába.


Meg lehet egyáltalán valósítani?

Van-e bármilyen stabilitási vagy teljesítménybeli romlási kockázat abban, külső SSD-ről megy a gép?

Linuxra telepített programok akkor is elérhetőek és működő képesek lesznek, ha egy másik számítógépre csatlakoztatóm az SSD-t?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2019. jan. 10. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, megoldható.

Az USB-ről induló linux rendszert emlegetik Live Linux néven. Ha szeretnéd, hogy a beállítások/programok/állományok is megmaradjanak, nézz utána a "Persistent live" rendszereknek:

* [link]

2019. jan. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kolléga kicsit eltért a témátol.


A Linux ugyanúgy megy külső usb meghajtorol mintha belső lenne számára nem gond ellentétben a linuxxal sőt a belső hddt rateszed usb sata atalakitora és megy .


Így megoldható az elképzelésed. Hátránya annyi, hogy hiába usb 3.0 sajnos az usb kezelés merőben több cput eszik, így megfogja a rendszert. Én javasolnám az ssdt a sata portra tenni sokkal kellemesebb.


Más hátrányát még nem láttam de pl a trim mukodese is elég kérdéses de engem az annyira nem izgat így nem tudok velemenYt formálni.

2019. jan. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Akartam írni ellentétben a windowssal a Linux külső usb atalakiton is megy. Ide oda pakolhato. :))
2019. jan. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!