Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen notebook-ot vegyek,...

Milyen notebook-ot vegyek, egyáltalán érdemes-e?

Figyelt kérdés
Egy cimborámmal kitaláltuk, hogy podcastelni kéne, vonaton, mert olyan jókat beszélgetünk (nem feltétel streamelni, csak szimplán felvenni), de ezért nem akarom a külső hangkártyámat, a 19" -os notebookomat, és az at2020-amat vinni vonatra. Az ötletem, egy kicsit, 11"-os (vagy a körüli) beszerezése, mini notebook, stb... A kérdésem arra irányul elsősorban, hogy egy mini notebooknak az alaplapi hangkártyája, elbírja, hogy normál minőségbe, viszonylag kevés zajjal rögzítsen (Tudom, hogy usb-s mikrofonnál, feleszi a gép belső zajait meg stb...) Kockáztassak a laptopommal, vagy beruházhatok egy ilyen "mini notie" ba, vagy vegyek használtan valami nagyobb teljesítményű laptopot, kifejezetten, elre a célra, hogy máshogy ne legyen megterhelve. Válaszotokat előre is köszönöm

2019. jan. 14. 08:44
 1/3 Derwer ***** válasza:
100%

Nagyobb lapiban nem lesz jobb hangkártya.

Ilyen célra nem lenne elég egy androidos telefon vagy tablet?

2019. jan. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én egy Pocophone F1 telefonnal és egy Movo PM10 csíptetős mikrofonnal veszem fel a podcastjaimat, de már többen rám írtak, hogy mivel csinálom, mert baromi jó a hangminősége. Podcast partnerem egy asztali géppel, külső hangkártyával plusz egy Blue Snowball mikrofonnal nyomja, és mégis gyengébb a hangja.
2019. jan. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

én egy hatéves asus notebookkal meg egy 25 eurós mediamarktos mikrofonnal csinálom és simán jó. :D

(ha gondoljátok küldjétek el a podcast linkjeiteket, magyarul eddig csak a nagyokat mint balázsék hallottam)

2019. márc. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!