Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet szerintetek a baj,...

Mi lehet szerintetek a baj, mi hibásodhatott meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Édesanyám gépéről van szó, hihetetlenül lelassúlt, core 2 duo-ról van szó, 2 gb ram-mal, és egy sata-s winchester van benne. Nem mai darab, de facebook-ra tökéletes volt eddig.

Iszonyatosan lelassult, kb 5-10 perc mire feláll a rendszer, és internetre is használhatatlan. Holott előtte, minden faszán ment.

Oké mondom újra telepítem, állt az segít. Igen ám, de mikor rádugom a pendrivet, és arról akarok bootolni, nem történik semmi. Fekete a kép, egy óra múlva is, holott érzékeli a pendrive-t.

Oké telepítsünk régi hagyományos módon, ott a lemez. Berakom, beállítom hogy arról bootoljon, úgy se történik semmi. Eltelik pár perc, és magtól betölt a régi rendszer, nem értem hogy miért, nem tudom rajta újra telepíteni a windows.


Azért ennyire még értek a számítógépekhez, hogy egy telepítést megoldjak, mi lehet a baj?

29F


2019. jan. 17. 10:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Első ami biztos, haldoklik az alaplap, amit valószínűleg az évek és gyenge minőségű tápegység tett lassan tönkre.

A második, ami ezzel közvetetten érintett, hogy a háttértár is sérülhetett az instabil működése miatt, ezt a SAMRT adatokból ki is olvashatod majd. Minimum kapcsolati hibák száma rugdosni fogja az eget, de jó eséllyel megfigyelt szektorok száma is.

Sajnos egy 10 éves gép esetén, amiben egy Codegen táp van, még az is szerencse hogy működik.


Másrészt, ma már lassan a FaceBook -ra is kevés lesz, gondolom még XP fut rajta, egy régebbi böngészővel, mert már nem frissítik az XP -s böngészőket.

A 2GB RAM épp elegendő a böngészéshez, bár időnként érdemes beütemezni a böngésző újra indítást, mert elcsordogál a RAM.

2019. jan. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!