Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » No signal monitor probléma,...

123asdre kérdése:

No signal monitor probléma, esetlegt tudotk segíteni?

Figyelt kérdés
A gépem elindul rendesen ahogy a monitorom is (világit kéken, majd sárgára vált és kiírja hogy no signal). Próbáltam cserélni a drótokat a tápnál a monitronál, rákötni másik monitort de semmi. Utána olvastam hogy mi lehet, de a vidi kártyát nem akarom és nem is tudom kivenni ahogy a RAM-ot se. Megpróbáltam bekapcsoláskor a billentyűzeten az F8-at nyomni de nem ismeri fel a billentyűzetet ( van USB-s és régi bemeneteles, nem tudom hogy mondják rendesen). Mert ugyebáűr a VGA-ba kéne belemenni és a felbontást kisebre venni ( ha ez a baja). Amikor rákötöttem a monitort egy másik számítógépre akkor rendesen dolgozott. (Azt megkell emliteni hogy a gépem leesett olyan 5-ről. Megnéztem de nem tört el semmi minden megy rajta, drót se húzódott ki. A monitor egy ASUS 2008áprilisi a model: vw193, verzió: vw193D-B. Ha esetleg valaki tudna segíteni azt megköszönném.Ha kell még információ akkor válaszolok rögtön.

2019. jan. 20. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:

"a gépem leesett olyan 5-ről"

Ez itt a probléma.

"Megnéztem de nem tört el semmi minden megy rajta, drót se húzódott ki."

Attól, mert fizikai sérülés nem látszik rajta, még lazán bármi tönkremehetett benne. A számítógépek érzékeny alkatrészek.

[link]

2019. jan. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi az az "5"? 5 cm, 5 m vagy 5. emelet? Az elsőt még túlélhette, de a másik kettő azonnali halál.

Ilyen esetben át kell nézni minden csatlakozót, ami a gépházon belül van. Ez nem azt jelenti, hogy megnézem, hanem azt, hogy lehúzom és stabilan újra csatlakoztatok minden vezetéket. Ami a memóriák és a videokártya kivételét illeti, azt sem fogod megúszni, mert lehet, hogy valamelyik elmozdult. Tehát memóriák ki, fixen újra be. Videokártya ki és fixen az is vissza. Ha ezek után sem megy, akkor nagyobb a baj.

2019. jan. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!