Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Létezik, hogy ingyen megkaptam...

Létezik, hogy ingyen megkaptam a Windows 10-et?

Figyelt kérdés

Mindig amikor újratelepítem a gépem és csatlakoztatom a Windows 10-et a Microsoft accountom-hoz a Windows 10 automatikusan aktiválja magát mintha megvásároltam volna.

Pedig egy forintot se adtam ki a rendszerért.

Most ez valami alap dolog, hogy ha csatlakoztatva van egy Microsoft accounthoz a rendszer akkor aktiválódik vagy csak valami bebugolt és ingyen megkaptam?


[link]


A kép szerint egy license az accountomhoz van társítva.



2019. jan. 20. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt eredeti win7-ed vagy win8-ad?
2019. jan. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:
83%

Még eredeti Windows 7/8 sem kellett hozzá. Az ingyenes áttérés időszakába, ha ráfrissítetted a kalóz verzióra, akkor is megkaptad a digitális licencet (többnyire).

Későbbi telepítésnél meg nem kérdez semmit, mert érzékeli a hardverkulcsot és hozzárendeli a licencet automatikusan.

Sőt fiókhoz sincs rendelve. Haverom vett a hardveraprón egy alaplapot, procival. Neki is simán beaktiválódik, mert az előző gazdája a hardvernak annó ráfrissített.

2019. jan. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen valószínű, hogy az történt Windows 7 kalóz verziót frissítettem még vagy 2 éve Windows 10-re.

Szóval ha most alaplap vagy procit cserélnék a gépbe akkor ez az "eredeti" Windows 10 már nem aktiválódna automatikusan ha belépek a Microsoft accba?

2019. jan. 21. 10:24
 4/6 P.O.C. ***** válasza:
100%
Pontosan. OEM licencet nem vihetsz át másik hardverre. Egyébként a proci cserét még elviseli.
2019. jan. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Alaplapot érzékeli. Én most cseréltem gépet, hiába jelentkezek be, nem érzékeli, pedig eredeti Windows volt anno. De mivel ilyen szemét a rendszer, nem veszem meg még egyszer, bűntudat nélkül használok most tört win10-et.
2019. jan. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy csináltad? Én is csinálnám... shshssshhh
2019. márc. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!