Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért megy ki a divatból a cd...

Miért megy ki a divatból a cd dvd?

Figyelt kérdés

Egyre kevesebb számítógépet szerelnek dvd meghajtóval.

Inkább favorizaljak a pendrive külső hdd stb. Pedig a hdd régebbi technológia mint a dvd



2019. jan. 21. 09:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Mert mit csináljunk egy dvdvel ?
2019. jan. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért megy ki a divatból, amiért a floppy is kiment:

- Kicsi kapacitás

- Sérülékenység

- Lassú adatátvitel


Egy DVD 4GB, egy mai átlagos pendrive 32GB. DVD egyszer írható (kivéve az RW, de az meg még lassabb) és kb 25MB/sec az olvasási sebessége, míg egy pendrive-ot akár 60-100MB/sec sebességgel lehet olvasni és írható/olvasható.

A biztonsági másolatok tekintetében is inkább külső HDD-t vagy felhőtárhelyet használnak az emberek, mert ár/kapacitás viszonylatban jobb.

500GB felhőtárhely évi 15 ezer forint körül van, és ugyanennyi kapacitású DVD lemez kb ugyanennyi, de nehezebben hozzáférhető és sérülékeny.

Egy 500GB-os külső HDD 12 ezer forint és évekig tárol, tehát olcsóbb.


Nem is bánom, hogy nem fogják a helyet a DVD lemezek.

2019. jan. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert:

* lassú

* drága (BDXL: 42 Ft/GB: [link] DVD: 55 Ft/GB: [link] Külső HDD: 18 Ft/GB: [link] )

* nem hosszabb az élettartama,mint egy merevlemeznek (Disc-rot, disc-bronzing, írható lemezeknél az organikus lakkréteg degradálódása,...)

* kicsi a kapacitása (HDD: TB-os nagyságrend, Bluray: 100 GB-os nagyságrend)

2019. jan. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 P.O.C. ***** válasza:
76%

Miért hiányzana a CD/DVD?


Video technológia? Már rég kinőtte, mert manapság már egyre több háztartásba ott a HD vagy nagyobb felbontású TV. És a felhasználók érhető módon az ehhez igazított tartalmakat szeretnének. Ezek meg nem férnek rá egy DVD -re.

Ráadásul egyre többen az Online Stream szolgáltatások felé fordulnak.


Sőt már program telepítőnek sem igazi. Semmi perc lejön lejön a netről egy szoftver, gyorsabban mint a DVD max olvasási sebessége.

A mulkor keresztfiamék telepítettem GTA 5 -öt DVD -ről, mert akkor még nagyon szar netük volt. Konkrétan egy fél napot vett igénybe. Mikor beköttették a 100 megás netet. Másfél óra alatt lejött nekik az uplay -en. És 100 mega már kezd alap lenni mindenhol. Kivéve pár falu vagy külvárosi részek.

És persze ugyan ez vonatkozik a Steam és origin játékokra is. Sokkal kényelmesebb, gyorsabb. És mindig a naprakész változatot kapod, nem kell utána még patch -elgetni.


Illetve a Ft/GB aránya is nagyon rossz. 150 Ft egy slim tokos DVD amire nettó 4,2 GB adat fér. Egy 1 TB -os vinyó meg 12 000 Ft. 100/4,2*150 = 35714 Ft :O

És akkor se sokkal jobb ha hengerest veszel 80 Ft/db áron.

Kínából meg már 1000 Ft körül rendelhetsz 32 GB -os SD kártyát, pen drive -ot. Azzal összevetve is rosszabbul jössz ki DVD -vel.


Lassú, sérülékeny, és iszonyú kényelmetlen, és nem is olcsóbb a felsoroltaknál. Mi kell még akkor a halálához?

Nem soká a Blu-Ray is követni fogja.

2019. jan. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 szántóvető ***** válasza:
100%
és mechanikus lejátszó kell hozzá ami szeret elromlani.van már 1 terrás sd-kari,bepattintod a laptopba és kész,meg van oldva a tárhely probléma.
2019. jan. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
#4: A Blu-Ray el sem terjedt igazán. :D
2019. jan. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 P.O.C. ***** válasza:
100%

#6: Igen én is sokáig gondolkoztam rajta. Hogy szerezzek-e írót hozzá. Végül is a nemre szavaztam. Azzal sem éri meg kínlódni.


Biztos vagyok venne, hogy az előállítási költsége ugyan annyi mint a CD, DVD. Akkor menekülhetne meg, ha a CD, DVD meghalna ne gyártanák tovább, és a ára lezuhanna a DVD szintjére. Akkor talán megérné rá archiválni. De így pont hogy a CD/DVD fogja, magával rántani a Blu-Ray -t is.

2019. jan. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az új gépemben már nekem sincs. Egyre több az olyan gépház, amiben nincs ODD hely, én is ilyet választottam. Játéktelepítésen kívül másra nem használtam, de igazából majdnem egyszerűbb, ha fogom és letöltöm. Ha valamire kéne 2 évben 1x, akkor van itthon USB-s olvasó. Az adataimat soha nem tároltam optikai tárhelyen, régebben zenét, filmeket, játékokat. A családi fotók több gépen fenn vannak itthon, külső HDD-n is, de a felhőn is gondolkodtunk, hogy bérlünk rá tárhelyet, ott a legbiztonságosabb tárolni.
2019. jan. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A CD már csak a high end zenehallgatásban játszik szerepet, de ott meg lassan a bakelit kezd visszatérni. Kicsi a kapacitás, körülményes és lassú megírni, ráadásul csak egyszer tudod írni.
2019. jan. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert baromi elavult.
2019. jan. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!