Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan készítsek (Linux Mint...

Hogyan készítsek (Linux Mint 19.1 64bit) bootolható pendrive-ot?

Figyelt kérdés

A probléma az lenne, hogy a bootolható pendrive készítés valójában megy. Viszont amikor újraindítom a számítógépet és be állítom, hogy pendrive-ról bootoljon ez fogad:


"Reboot and Select proper Boot Device or insert Boot media in selected Boot device and press a key."


Ugyanez az USB más gépen működött amin windows 10 futott, viszont a linuxoson már nem.

Két USB-ről is megpróbáltam a telepítése egyik se működött.

Viszont kipróbáltam azt is, hogy mi van ha ugyan erről az USB-ről akarok Linux-ot telepíteni. Hiba nélkül ment.

Az USB-k FAT32-be vannak formázva, tekintve, hogy másba nem igen engedte amikor készítettem a bootolható USB-t.


[link]

[link]


Képeket mellékeltem!

Előre is köszi a segítséget:)



2019. jan. 21. 21:00
 1/2 Gábor_79 ***** válasza:
Konkrét megoldást erre a dologra nem tudok, csak egy másik működő alkalmazást, ami windows alól működik. Előnye, hogy akár 8 ISO is rakhatsz egy USB-re (vagy többet). Nálam bevált Yumi [link] Történetesen Mint-et is futtattam vele.
2019. jan. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Az USB-k FAT32-be vannak formázva"

Ne formázd, hanem az ISO fájlt tedd rá, az hozza magával a fájlrendszert. #1-es válaszoló leírt egy lehetséges módot hozzá.

"a bootolható pendrive készítés valójában megy"

Azért én kíváncsi lennék a részletekre.

2019. jan. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!