Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 10-ben ezt hogyan lehet?

Windows 10-ben ezt hogyan lehet?

Figyelt kérdés
Csak nemrég kezdtem használni a W10-et, és még nem jöttem rá. Ha van egy mappa, amelyben csak TXT fájlok (több száz) vannak, akkor W10-ben hogyan tudom megoldani ezt: keresse meg ebben a mappában azt a fájlt / azokat a fájlokat, amely(ek) egy megadott karaktersorozatot tartalmaz/tartalmaznak a nevében/nevükben, vagy magában a fájlban (tehát a tartalmában/tartalmukban)? A Windows XP-ben ez ugye egyszerűen megoldható volt a Start menüből.

2019. febr. 13. 11:55
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Total Commander -> Alt+F7 -> "Szöveg:" mezőbe beírod, hogy milyen szöveget szeretnél keresni.


vagy Start menü -> powershell ->

dir -Path c:\temp -Recurse | Select-String -Pattern 'szöveg' | Out-GridView


A "c:\temp" helyére az adott könyvtár nevét kell beszúrni, a 'szöveg' helyett pedig ugye beírod a fájlokban keresendő szöveget (az aposztróf kell!)


Az "Out-GridView" használatakor egy külön ablakban fognak megjelenni a találatok, de ha csak konzolra akarod kiiratni, akkor szedd le a parancs végéről azt, hogy "| Out-GridView"

2019. febr. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!