Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » VGA ventillátor nagyon gyorsan...

VGA ventillátor nagyon gyorsan pörög, és hangosan zúg, de nincs kép. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A mai nap kaptam egy nVidia GeForce gts 450-et. A beüzemelésekor is voltak kisebb gondok, nem nagyon volt kép a számítógép bekapcsolásakor, viszont minden működött azon kívűl rendesen. Aztán elkaptam egy pontot amikor bekapcsolt a gép, volt kép, ment normálisan. Ez tartott másfél, 2 óra hosszáig. Aztán egyszercsak elsötétült a képernyő, és kiírta hogy No Signal. Gondoltam újra indítom és megoldódik a probléma. Újra indításkor arra lettem figyelmes, hogy valamelyik ventillátor nagyon nagy fordulatszámon pörög, nagyon zúgott.. Közelebb hajoltam a gépházhoz, és kézzel megnéztem melyik fúj nagyon nagy mennyiségű levegőt a kezemre. A VGA volt. Próbáltam már kivenni, megmozgatni, semmi nem segít. Intelgrált videókártyával viszont megy normálisan, van kép. Valaki tudna valami tippet adni? (VGA nemhiszem hogy mehalt volna, gondolom akkor egyszer sem indúlt volna el a gép vele normálisan.) Válaszokat előre is köszönöm!

2019. febr. 13. 23:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Az már mehet a kukába. Szép lassan kilehelte a lelkét.
2019. febr. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amit leírsz az a failsafe mód. Ha a videókártya kicrashel, akkor ugye nincs kép, a ventilátorok viszont 100%-on pörögnek, hogy nehogy valami kár keletkezzen túlmelegedés miatt. Lévén ilyenkor már "nem tud magáról" a kártya.

Mit csináltál mielőtt ez történt? Várjál 15-30 percet, hogy lehűljön és próbáld újra. Ha utána se megy, akkor kérdezd meg azt akitől kaptad, hogy van-e még rá garancia, esetleg hogy ő tudott-e erről a problémáról, talált-e rá megoldást.

2019. febr. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Need for speed most wanted-et telepítettem, közbe egy youtube videót akartam elindítani, hogy hogyan tudom aktiválni ingyen a win10-et. A videó betöltésekor, indítása közötti időszakaszban elsötétült a kép, és No Signal felirat fogadott a monitor közepén. Ezután kikapcsoltam a gépet, gondoltam egy újraindítás megoldja a problémát. Aztán a ventillátor sebességétől zajos hang fogadott. Egy éjszakára kivettem a gépből a videókártyát, ma reggel újra bele raktam, msotmár nem zúg viszont nincs kép. Boot-olni be boot-ol a gép, boot elött 3 sípolással szokott jelezni. Ez a 3 sípolás megtörténik, viszont kép nincs. Olyan mintha nem lenne rádugva a monitor.
2019. febr. 14. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!