Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha Linuxot USB-ről akarok...

Ha Linuxot USB-ről akarok futtatni az pontosan hogyan működik és miért jó?

Figyelt kérdés

Szóval van egy laptopom de eleve nem tudom lehet-e rá bármilyen Linuxot rakni (Mert hallottam ilyeneket, hogy van ami nem Linux kompatibilis, szerintem hülyeség de ezt is megkérdezem akkor már)

Ezen Windows 10 fut, én azt terveztem, hogy USB-n keresztül szeretnék Linuxot futtatni mert igaziból sokkal célszerűbb ha elrontok valamit vagy ilyesmi... Még nem vagyok olyan profi benne, hallottam sokszor összeomlik és szenvedős :D

De ilyenkor mikor USB-ről bootol be a laptop és Linuxozon ügyködök mögötte fut a windows nem? Én úgy tudom ezek párhuzamosan mennek. Igaz?

Igaziból még nincs kész, csak terv, de szívesen fogadnék egy linket vagy valami tippet, hogyan kell USB-re Linuxot rakni és azon keresztül telepíteni/bootolni :D

Nos kinéztem sokféle Linuxot, de ami nekem megfelelne az a Kali lenne. Sokat törődnek vele és anonim. Mert szeretnék majd Tor böngészőzni (de nem azért amiért ti gondoljátok) Vannak olyan fórumok és onionok amik engem nagyon érdekelnek, olyan emberek akik nem szólalhatnak fel a normális felszíni interneten és csak ilyen helyeken mondhatják el a véleményeiket. Ezt csak szerettem volna letisztázni.

Viszont kell valami VPN és ehhez viszont nem értek... Le kell tölteni a storeból? Kell valamit ügyködni vagy jó az alap beállítás? Bér nem szeretnék barangolni de böngészőn keresztül könnyen össze lehet szedni vírusokat szóval ezt el szeretném kerülni és mindennemű támadást és adat visszaélést.

Mennyire kell vigyázni a személyiségemre? Mert ha bekapnék valami vírust nem szeretném akárhogyan is eljuthatnának hozzám. E-mail címem sem lehet mondjuk g-mailes vagy ilyesmi...

A linux parancsokat, szkripteket ismerek szóval jártas vagyok a felületben (igaziból tanulom és kéne egy felület ahol gyakorolhatom ezért is akarok laptopra rakni ilyet + ha már van akkor ezeket is meg szeretném nézni és kicsit jártasabb lenni ezen a téren is)

Nagyon szívesen veszek minden tanácsot és tippeket. Nem értek ehhez de szeretnék és ezért is muszáj gyakorlatban is alkalmazni...

Aki kicsit pengébb ebben a témában annak szívesen venném a hozzászólását :)

Legyen szép napotok!



2019. febr. 21. 19:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem fut párhuzamosan. A számítógép úgy működik amit elinditasz rajta az fut rajta. Ennyi. Nem bonyolultabb.


Elindítod használod. Pen driveon szinte semmit se tudsz vele kezdeni de ranezel hogy akarod e ezt egyáltalán.

Szerintem felesleges de te tudod.

2019. febr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

"semmit se tudsz vele kezdeni"

Ezt hogy érted? Kifejtenéd?

2019. febr. 21. 19:14
 3/15 anonim ***** válasza:
53%
El tud indulni USBről, kipróbálhatod minden funkcióját, telepítgethetsz, stb. De mivel mindez a RAMból fut, ahogy kikapcsolod a gépet minden elvész. Ez arra jó, hogy kipróbáld hogy tetszik-e és ha igen telepíted, ha nem kiveszed a pendriveot és mintha mi sem történt volna.
2019. febr. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%

Kiprobalason kivul diagnosztikai programokat is kenyelmes vele futtatni ha egy hirens bootnal tobb funkcio kell.


Fenti valaszokkal ellentetben Lehet pendrivera is telepiteni ha aktivan akarod hasznalni, pl igy: [link]



Ha windowsbol akarsz linuxot futtatni, ahhoz virtualis gep kell, peldaul vmware player ingyenes, virtualbox is.

2019. febr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Megnézem a linket és értelmezem, köszönöm! Ha ez tényleg igaz akkor az tök jó lenne :)

Ja nem, nem! Egyáltalán nem akarok Windowson belül Linuxot! Virtual Boxban már csináltam. Pont ez a lényeg csak egy legyen! A linux meg alapból kevesebbet igényel és gyorsabb/tovább bírja a laptop szóval az jó, de ha alatta futna a windows az eléggé tökön szúrás lenne :/ De szerencsére akkor ez nem igaz :)

2019. febr. 21. 19:34
 6/15 anonim ***** válasza:

A sok szakerto... A 4. valasz az egyetlen hasznalhato, a tobbiek eletukben nem lattak meg Windowson kivul barmilyen oprendszert. Mellesleg a kerdezo se.


USB-rol is lehet linuxot futtatni, kisse lassabb lesz mint HDD-rol. Ugyan a sima pendrive-ot eleg rendesen igenybe veszi, de en peldaul egy USB-s HDD-rol honapokig hasznaltam linuxot. Nem memoriabol futott, mert ugyanugy fel volt telepitve az usb-s hdd-re mintha belso hdd lenne, 100%-osan hasznalhato volt.

2019. febr. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Értem de miért akarod pen drivera telepíteni ? Olyan 20gb illik neki egy 32es pen drive tobbe van mint egy hasznalt 64es SSD. Aztán itt van a swap annyit fog a pendrivere írni hogy kinyirja. Persze a swappinest tudod állítani de akkor még amit művel ha betelt a ram...


Szoval lassú lesz kényelmetlen legyilkolja a pen driveot ennek így nulla értelme.

2019. febr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Van azért arcod tesó :D Tudatom veled, hogy láttam már Linuxot és tevékenykedtem is benne, csak nem itthoni környezetben. Mint mondtam ezt tanulgatom...

Alapvető! Pendrive sebessége lassabb mint egy HDDnek és ha SSDn lenne akkor még gyorsabb lenne :D Ez nem is volt kérdés ezzel tisztában vagyok :) Csak egy Windows Chrommal mondjuk eszik 4GB-ot addig egy Linux böngészővel max 1 et :D Erre értettem a sebességet

2019. febr. 21. 19:47
 9/15 A kérdező kommentje:
Hordozhatóság miatt, ssdvel nem akarok szaladgálni!
2019. febr. 21. 19:49
 10/15 anonim ***** válasza:
Linux Chrome-mal sem fog sokkal kevesebbet enni, legfeljebb egy kisebb erőforrásigényű DE-vel megspórolsz pár száz mb-ot, de az nem sokat számít.
2019. febr. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!