Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 3 TB-os merevlemez helyett...

3 TB-os merevlemez helyett csak 2TB-ot lát a gép mit tudok vele csinálni?

Figyelt kérdés

Telepítettem a win10et, telepítés során látta az ssd-t és úgy jelenítette meg mintha két winchester lett volna a gépbe. Az egyik kicsivel több mint 2TB volt a másik kb 700GB, próbáltam csatlakoztatni a kettőt, a 2TB-al sikerült is, viszont a 700GB-nál a 0x80042468-as hibára hivatkozva nem sikerült csatlakoztatni. Ennek ellenére feltelepítettem a windowst, reménykedtem hogy a lemez formázásnál látni fogja az egész méretet viszont csak 2TB-ra sikerült formázni. Abban szeretnék segítséget kérni hogy a gép a teljes méretét tehát 3TB-ot lásson.

A segítségeket előre is köszönöm.



2019. márc. 15. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha MBR partíciós sémát használsz, nem fog menni. Csak GPT-vel.
2019. márc. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták. GPT partíciókat kell használni. És ugye nem kínából vetted a 3TB-os SSD-t mert akkor még az is lehet, hogy hamisítvány. Itthon egy olyan 150.000Ft körül van...
2019. márc. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kínából vetted akkor az se biztos hogy egyáltalán 2TB vagy 3TB az.

Mennyiért vetted?

2019. márc. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem nem Kínából van. Lehet rosszul fogalmaztam. Az ssd csak kB 240gb. A merevlemez az amivel baj van. Ez egy osszerakott gép. Most vettem 2 napja csak mivel volt itthon win10em nem kertem a telepitest.
2019. márc. 15. 15:06
 5/8 A kérdező kommentje:
Letudnatok nekem pontosan írni, hogy mit is jelent és hogy hogy kell megcsinalni ezt a gpt particionalast?
2019. márc. 15. 15:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha jól értem a 3 Tb-os lemez üres!?

Ha nem ne buheráld lemezkezelővel míg le nem mented róla ami kell..

A lemezkezelőt elindítod és ott azzal alakítod át Gpt

Videóban látni fogod...


[link]

2019. márc. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, viszont nem sikerült megoldani. Belepek mindent latok amit kell, de nem tudom atkonvertalni Gptre
2019. márc. 15. 17:15
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ingyenes, letöltöd, telepíted.

Kattintasz a HDD-re - nem a partícióra- és ott lesz egy convert MBR to GPT...

2019. márc. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!